27 Şubat 2016 Cumartesi

Marc Gasol Sezonu Kapattı

Geçen sezonlara göre sezona kötü bir giriş yaptıktan sonra yakın zamanda toparlanan Memphis Grizzlies All-Star arası öncesinde Marc Gasol'ün ayağını kırmasıyla sarsılmıştı. Takım Gasol'ün sahalara dönüş takvimiyle ilgili resmi bir açıklama yapmaktan uzun bir imtina ettikten sonra raporların kesinleşmesiyle takım İspanyol pivotun sezonun kalanını ve Playoff'u kaçıracağını resmen duyurdu.

Gasol'ün 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda İspanya formasını giyip giyemeyeceği de bir muamma.

Grizzlies Gasol'ün sakatlanmasının ardından takas döneminde ufak çaplı bir kadro revizyonuna giderek ilk beşinden iki ismi başka takımlara takas etti. Jeff Green ve Courtney Lee'nin gönderilmesinin Gasol sakatlığının sezon planlarını bozmasıyla doğrudan alakalı olduğunu söylemek mümkün; özellikle de iki ismin de draft hakları karşılığında gittiği düşünülünce.

Grizzlies yaşlanan bir takım ve ellerindeki kadroyla yıllardır şampiyonluk iddialısı olmaktan birkaç gömlek altta kalan kaliteli bir Playoff takımı hüviyetini kırabilmiş değiller. Gasol'ün sakatlığının ardından bu yaz takınacakları tavır merak konusu olacak. Bu yıl 35 yaşını bitirecek Zach Randolph, bu sezon savunma performansında yaşının etkileri görünmeye başlanan Tony Allen gibi isimlerle başarı kovalamak artık pek de mümkün görünmüyor. Takımın ana iskeletinden Mike Conley'nin de 28 yaşına geldiği ve yazın kontratı bitince daha iddialı bir takıma gitmek isteyebileceği unutulmamalı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder