27 Ekim 2016 Perşembe

Takım İncelemeleri: Milwaukee Bucks

Muhtemel İlk Beş ve Yedekler

C - Miles Plumlee, Greg Monroe, John Henson
F - Jabari Parker, Mirza Teletovic, Thon Maker, Steve Novak
F - Giannis Antetokounmpo, Michael Beasley, Tony Snell
G - Khris Middleton, Jason Terry, Rashad Vaughn
G - Matthew Dellavedova, Malcolm Brogdon

Koç: Jason Kidd

Geçen Sezon Ne Yaptılar?

Bir önceki sezon sürpriz şekilde Playoff'a kalan Bucks geçen sezon büyük bir düşüş yaşayarak 33-46'lık galibiyet-mağlubiyet oranıyla Doğu'da 12. sırayı alabildi ve Playoff'a kalamadı.

Takımda Neler Değişti?

Michael Carter-Williams, Jerryd Bayless, O.J. Mayo, Greivis Vasquez, Tyler Ennis, Johnny O'Bryant ve Damien Inglis takımdan ayrılırken; Matthew Dellavedova, Mirza Teletovic, Michael Beasley, Tony Snell, Jason Terry ve drafttan gelen Thon Maker ile Malcolm Brogdon takımın yeni isimleri oldular.

-----

Frontcourt: B+

Bucks frontcourt'unun yetenek anlamında bir sıkıntısı yok. Giannis Antetokounmpo ligin en heyecan verici oyuncularından bir tanesi ve geçen sezon oyun kurucu olarak oynamaya başladığı All-Star sonrası dönemde muazzam performanslar gösterdi. Takımın frontcourt'unun performansı büyük ölçüde Jabari Parker'ın göstereceği gelişimle bağlantılı olacak. Parker geçen sezon yavaş yavaş çıkışa geçmeye başlamıştı, bu sezon patlama yapması gerek. Özellikle dış şutunu geliştirmesi takım için önemli.

Backcourt: B

Khris Middleton geçen sezon önemli gelişme göstererek ligin en kaliteli iki numaraları arasına girdi ancak yeni sezonun büyük bölümünü kaçıracak. Dönüşünün ancak Mart ayı civarında olması bekleniyor. Onun yokluğunda takımın Giannis'i iki numaraya çekip dört numarada Mirza Teletovic'i kullanması bekleniyor. Matthew Dellavedova Cavaliers'ta iyi bir rol oyuncusu performansı sergilemişti. Takımın oyun kurma işi büyük ölçüde Giannis'te olacağından topsuz oyunda etkili bir isim olarak doğru tercih ama ilk beş seviyesinde olup olmadığı tartışılır.

Savunma: B

Bucks'ın savunma potansiyeli hayli yüksek. Fakat Khris Middleton'ın sakatlığı takımı bu alanda hayli sarsacak. Giannis Antetokounmpo'nun çok yönlü savunması takımın bu alanda en ümit verici özelliği fakat kapatabileceği alan sayısı bir yere kadar. Pota altında kötü savunmacı Greg Monroe yerine Miles Plumlee'nin ilk beş çıkması mantıklı bir hareket olacak.

Bench: B

Her yerde olduğu gibi burada da Khris Middleton'ın sakatlığı rol oynuyor. Middleton oynayamayacağı için benchin değerli parçalarından Mirza Teletovic ilk beşe geçecek. Benche onu devreden çıkartarak baktığımızda Greg Monroe gibi takıma farklı bir hücum stratejisi getirebilen bir isim, John Henson gibi bir pota savunucusu göze çarpıyor. Ancak Michael Beasley, 39 yaşındaki Jason Terry ve NBA için hiç de hazır görünmeyen çaylak Thon Maker'a ne kadar güvenilebileceği muamma.

Koç: B+

Jason Kidd takıma sürpriz bir Playoff macerası yaşattıktan sonra geçen sezon düşüşe engel olamadı. Fakat değişik şeyler denemeye açık oluşu onun için bir artı. Giannis'i bir numarada kullanması geçen sezon Bucks'ın görüntüsünü bir anda değiştirdi ve gelecek adına bir umut oldu. En değerli oyuncularından birinin sakatlanması büyük şanssızlık.

-----

Özet

Milwaukee Bucks aslında bu sezon Doğu'da Playoff zorlama şansı olan bir ekipti. Takımın birçok sıkıntısını çözdüler. Şutör azlığından kaynaklanan alan boşaltma problemine yönelik hamleler yaptılar, takımın liderinin kim olduğu net şekilde belirlendi ve oyuncular devamlı gelişim halinde görünüyordu. Fakat Khris Middleton'ın sakatlığıyla iddialı olma hesapları büyük ölçüde boşa gitti. Onun yokluğunda takım Giannis Antetokounmpo ve Jabari Parker'ın yapmaları beklenen patlamaları ne ölçüde yapıp yapamadığına endeksli olacak.

Güç Sıralaması: 26.
Tahmini Konferans Sırası: 13.
Yıldız Oyuncu: Giannis Antetokounmpo

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder