28 Ekim 2016 Cuma

Takım İncelemeleri: New Orleans Pelicans

Muhtemel İlk Beş ve Yedekler

C - Ömer Aşık, Alexis Ajinça, Cheick Diallo
F - Anthony Davis, Terrence Jones, Dante Cunningham
F - Solomon Hill, Quincy Pondexter, Lance Stephenson
G - Tyreke Evans, Buddy Hield, Langston Galloway
G - Jrue Holiday, E'Twaun Moore, Tim Frazier

Koç: Alvin Gentry

Geçen Sezon Ne Yaptılar?

Bir önceki sezon Playoff yapmayı başaran Pelicans'ın beli sakatlıklar sebebiyle tüm yıl boyunca doğrulmadı. Tyreke Evans ve Jrue Holiday'in uzun süreli sakatlıkları dışında sezon sonunda Anthony Davis'ten de faydalanamadılar. Normal sezonu 30-52'lik galibiyet-mağlubiyet oranıyla Batı 12.'si olarak tamamladılar.

Takımda Neler Değişti?

Ryan Anderson, Eric Gordon, Luke Babbitt, Norris Cole, Jordan Hamilton, Kendrick Perkins, Alonzo Gee, Toney Douglas ve James Ennis takımdan ayrılırken geçen sezon takımda forma giyen Bryce Dejean-Jones Mayıs ayında silahla vurularak hayatını kaybetti. Takımın yeni isimleri Solomon Hill, Terrence Jones, E'Twaun Moore, Langston Galloway, Lance Stephenson ile drafttan gelen Buddy Hield ve Cheick Diallo.

-----

Frontcourt: B

Pelicans frontcourt'una B'den daha düşük puan vermememin tek sebebi Anthony Davis. AD dışında takımın frontcourt'u vasat oyuncularla dolu. Ömer Aşık şu anda ligin en kötü ilk beş oyuncularından birisi. Geçen sezon Pacers'ta öyle çok ahım şahım bir performans göstermeyen Solomon Hill'ın da ilk beş seviyesinde olduğunu düşünmüyorum. Benchte de çok iç açıcı isimler yok. Terrence Jones potansiyelli bir isim ama eski formunu bulup bulamayacağını göreceğiz.

Backcourt: B

Takımın backcourt'u kağıt üstünde gayet iyi, fakat kağıt üstündeki şeyler parkeye yansımaktan uzak kalacak gibi. Jrue Holiday beyninde tümör tespit edilen eşinin yanında olabilmek için takımdan süresiz izin aldı. Geçen sezon sakatlıklarla uğraşan Tyreke Evans yeni sezona da sakat giriyor. E'Twaun Moore, Langston Galloway gibi faydalı bench oyuncuları ve çaylak Buddy Hield ile iyi bir derinlikleri var ama ana parçalar olmadan işleri zor.

Savunma: C+

Hücum bazlı koç Alvin Gentry takımın başındaki ilk yılında Pelicans'ın savunma potansiyelini kullanmayı başaramadı. Ömer Aşık'ın yıllar geçtikçe performansının düşmesi, Anthony Davis'in şimdilik savunma potansiyeline ulaşmamış olması ve takımın dış savunmada öne çıkan bir isminin olmaması Pelicans'ı zayıf bir savunma yapıyor. Eğer Davis bu konuda vites arttırabilirse etrafında iyi parçalar olmasa da takıma seviye atlatabilir.

Bench: B

Pelicans benchinde E'Twaun Moore, Langston Galloway, Quincy Pondexter gibi güvenilir rol oyuncularının dışında Lance Stephenson ve Terrence Jones gibi potansiyeli yüksek fakat güvenilmez oyuncular var. Özellikle Jones'tan iyi bir performans alabilirlerse kaliteli bir benchleri olacak. Takımın geçen sezonki benchinden Ryan Anderson'ı kaybettiğini eklemek gerek.

Koç: C+

Alvin Gentry'nin tempolu basketbol stili Pelicans'ın kadrosundan maksimum verim almaya hayli uzak kaldı. Fakat bu sezon aynı stilin daha fazla işe yarama olasılığı var. Keza takım zaten savunma olarak ileriye değil geriye giden oyunculara sahip.

-----

Özet

New Orleans Pelicans devamlı sakatlıklarla uğraşan bir takım görüntüsünde. 2014-15 sezonunda Playoff yaptıktan sonra çıkış ivmesine girecek gibi duran takım için işler hiç de öyle ilerlemiyor. Bu sezon da iddialı olma şansları çok düşük. İnsan Anthony Davis'in bu takımda harcandığını düşünmeden edemiyor, eğer birkaç sezon daha durumlarda değişiklik olmaz ise Davis'i ellerinde tutmaları çok güçleşecek.

Güç Sıralaması: 25.
Tahmini Konferans Sırası: 13.
Yıldız Oyuncu: Anthony Davis

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder