29 Ekim 2016 Cumartesi

Takım İncelemeleri: Orlando Magic

Muhtemel İlk Beş ve Yedekler

C - Nikola Vucevic, Bismack Biyombo, Arinze Onuaku
F - Serge Ibaka, Damjan Rudez, Stephen Zimmerman
F - Aaron Gordon, Jeff Green
G - Evan Fournier, Mario Hezonja, Jodie Meeks, C.J. Wilcox
G - Elfrid Payton, C.J. Watson, D.J. Augustin

Koç: Frank Vogel

Geçen Sezon Ne Yaptılar?

Magic Scott Skiles yönetimindeki ilk ve tek sezonunda 35-47'lik galibiyet-mağlubiyet oranıyla Doğu'da 11. sırayı alarak bir kez daha Playoff yarışından uzakta kaldı. Böylece takımın Dwight Howard'ın ayrılığından sonra Playoff yapamama serisi sürdü.

Takımda Neler Değişti?

Takımın koçluğuna Scott Skiles yerine uzun süredir Pacers'ı çalıştıran Frank Vogel getirildi. Victor Oladipo, Ersan İlyasova, Brandon Jennings, Andrew Nicholson, Jason Smith, Dewayne Dedmon, Devyn Marble ve Shabazz Napier takımdan ayrılırken; Serge Ibaka, Bismack Biyombo, Jeff Green, Jodie Meeks, D.J. Augustin, Damjan Rudez, C.J. Wilcox, Arinze Onuaku ve drafttan gelen Stephen Zimmerman takıma katıldılar.

-----

Frontcourt: A-

Magic yaptığı hamlelerle frontcourt'unu hayli geliştirdi. Serge Ibaka'yı takasla kadrolarına katmalarının yanı sıra Bismack Biyombo'yu da serbest oyuncu olarak alarak çok ciddi bir savunma gücü yarattılar. Takımdaki skorer azlığından dolayı Nikola Vucevic ilk beş çıkmaya devam edecektir ama Biyombo-Ibaka ikilisinin aynı anda sahada olduğu zamanlarda Magic savunması çok çetin olmaya aday. Koç Vogel'ın Aaron Gordon'ı üç numaraya çevirme projesinin ne sonuç vereceğini ise zaman gösterecek.

Backcourt: B-

Magic'in backcourt'u frontcourt'unun kalitesini aratıyor. Victor Oladipo'nun gidişiyle rotasyon daha da zayıfladı. Evan Fournier iyi bir iki numara fakat Mario Hezonja'nın çaylak sezonunda NBA'e hiç uyum sağlayamaması bir sıkıntı. Eğer Hezonja ikinci sezonunda da zorlanırsa rotasyonları daralacak. Elfrid Payton'ın da artık bir çıkış yapması gerekiyor.

Savunma: A-

Bu takım bir şeyler yapacaksa savunmaları sayesinde olacak. Savunma ağırlıklı bir koç olan Frank Vogel'ın elinde Bismack Biyombo ve Serge Ibaka'nın yanı sıra savunma potansiyeli yüksek bir Aaron Gordon ve baskılı savunmayı seven Elfrid Payton var. Gordon'ı üç numara yapma projesinin önemli bir sebebi uzun ve savunmada sert bir ilk beş oluşturabilmek.

Bench: B

Bismack Biyombo geçen sezon Raptors'ta benchten gelerek verdiği savunma katkısıyla dikkat çekmişti. Magic benchinin en değerli ismi olacak. Jeff Green de forvet rotasyonu için faydalı bir yedek. Benchin potansiyel sıkıntısı guard rotasyonunda. C.J. Watson ve D.J. Augustin oyun kurucu pozisyonunu götürebilecek olsalar da Mario Hezonja'nın çıkış yapamaması durumunda iki numara çok kel kalacak.

Koç: A-

Frank Vogel yıllardır Pacers'ta istikrar tutturmuş bir koç. Doğrusu görevine son verilmesini kimse anlayamadı. Doğal olarak piyasada boş olarak da pek fazla gezmedi ve hemen yeni bir takımla anlaştı. Genç Magic takımına savunmacı ve savaşçı bir karakter getirebilir, takım için iyi bir tercih oldu.

-----

Özet

Orlando Magic uzun süredir Playoff'a hasret ve artık harekete geçmeleri gerekiyor. Daha takım gibi takım olabilecek bir kadroları var. Eğer savunma potansiyellerine ulaşabilirlerse hücumdaki opsiyon darlığına karşın Playoff zorlayabilecek bir takım görünümündeler. Vogel'ın öğrencilerinin adaptasyonu hızlı şekilde gerçekleştirmesi zor olacağından Playoff favorileri arasında değiller ama sonuna kadar zorlamalılar.

Güç Sıralaması: 19.
Tahmini Konferans Sırası: 10.
Yıldız Oyuncu: Nikola Vucevic

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder