30 Ekim 2016 Pazar

Takım İncelemeleri: Philadelphia 76ers

Muhtemel İlk Beş ve Yedekler

C - Joel Embiid, Jahlil Okafor
F - Nerlens Noel, Richaun Holmes
F - Dario Saric, Jerami Grant, Hollis Thompson, Ben Simmons
G - Robert Covington, Gerald Henderson, Nik Stauskas, Timothe Luwawu-Cabarrot
G - Jerryd Bayless, Sergio Rodriguez, T.J. McConnell

Koç: Brett Brown

Geçen Sezon Ne Yaptılar?

Sezonun ilk 18 maçını kaybedip önceki sezon kaybedilen maçlarla birlikte NBA tarihinin en uzun mağlubiyet serisine imza atan Sixers toplamda 10 maç kazanabildi ve 10-72'yle lig sonuncusu oldu. 2016 Sixers takımı böylece tarihin en kötü üçüncü normal sezon takımı olarak tarihe geçti.

Takımda Neler Değişti?

2014 Draftı'nda 3. sıradan seçilen fakat iki sezondur sakatlıklar sebebiyle oynayamayan Joel Embiid sağlıklı şekilde sezona giriyor. Geçen sezon takımda olan isimlerden Ishmael Smith, Carl Landry, Elton Brand, Isaiah Canaan, Kendall Marshall ve Christian Wood takımdan ayrılırken; Dario Saric, Gerald Henderson, Jerryd Bayless, Sergio Rodriguez ile drafttan gelen Ben Simmons ve Timothe Luwawu-Cabarrot takımın yeni oyuncuları oldu.

-----

Frontcourt: B

Sixers frontcourt'u ligin potansiyel anlamında belki de en iyisi fakat ciddi bir kargaşa var. Takımda üç tane genç ve potansiyelli pivot var ve bu isimlerin hiçbiri birbiriyle uyumlu oyun stillerine sahip değil. Takım içinden gelen haberler Nerlens Noel'in takas edilmesi en muhtemel isim olduğuna işaret ediyor. Takım Embiid-Okafor, Embiid-Noel ve Okafor-Noel ikililerini deneyecek. 2016 Draftı'nın 1 numarası Ben Simmons sezonun hemen öncesinde sakatlandı ve sezonu kaçırma ihtimali var. Sezon içinde bu kargaşaya bir çözüm bulsalar iyi olur.

Backcourt: D

Sixers ligin en zayıf backcourt'larından birine sahip. Robert Covington fena bir oyuncu değil ama tam olarak ilk beş seviyesinde olduğu söylenemez. Jerryd Bayless, Gerald Henderson gibi isimler sınırlı rol oyuncuları. Avrupa'dan gelen Sergio Rodriguez takımın en yaratıcı isimlerinden ama NBA'e tekrar uyum sağlaması hızlı olmayabilir.

Savunma: C-

Sixers'ın savunma potansiyeli yok değil, fakat bu potansiyele ulaşmalarını beklemek hayalcilik olur. Joel Embiid'in ritim bulması biraz vakit alacak. Nerlens Noel sezona sakat giriyor ve sezon içinde takas olma ihtimali hayli yüksek. Dış savunmada da öne çıkan bir isimleri yok, Robert Covington iyi bir top hırsızı olsa da savunmada etkisi çok da büyük değil.

Bench: C-

Ben Simmons sezon içinde dönüş yapabilirse Sixers benchi biraz daha iyi durumda olabilir ama hali hazırda zayıf bir benche sahipler. Benchten getirebildikleri iyi skorerleri yok, oynayabilecekleri belli bir sistem de olmadığı için kadro derme çatma görünüyor.

Koç: B

Brett Brown'ın elinde bol malzeme var ama bu malzemeler birbirleriyle o kadar uyumsuz ki bir sistemle çıka gelmesini beklemek haksızlık olur. Tek yapabileceği şey takımın gençlerinin dakikalarını iyi ayarlamak ve gelişimlerini hızlandırmak.

-----

Özet

Philadelphia 76ers tam bir kaos içerisinde. Joel Embiid, Jahlil Okafor ve Nerlens Noel'in birbirleriyle uyumsuz oyun stilleri var. Bu isimlerden yalnızca bir değil iki tanesinin takasla gönderilmesi Sixers'ın önünü açabilir keza gelecek adına ellerindeki en uyumlu frontcourt üçlüsü Joel Embiid-Dario Saric-Ben Simmons gibi görünüyor. Eğer Embiid sağlıklı kalmayı başarırsa takımın en potansiyelli ismi olduğundan diğer pivotları takas ederek zayıf backcourt'larını güçlendirip geleceğe bakabilirler. Halihazırda ligin en kötü takımı olmaya devam ediyorlar.

Güç Sıralaması: 30.
Tahmini Konferans Sırası: 15.
Yıldız Oyuncu: Nerlens Noel

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder