31 Ekim 2016 Pazartesi

Takım İncelemeleri: Utah Jazz

Muhtemel İlk Beş ve Yedekler

C - Rudy Gobert, Jeff Withey, Joel Bolomboy
F - Derrick Favors, Boris Diaw, Trey Lyles
F - Gordon Hayward, Joe Johnson, Joe Ingles
G - Rodney Hood, Alec Burks
G - George Hill, Dante Exum, Shelvin Mack, Raul Neto

Koç: Quin Snyder

Geçen Sezon Ne Yaptılar?

Jazz sezonun son gününe kadar Playoff yarışının içinde kalsa da 40-42'lik galibiyet-mağlubiyet oranıyla Batı 9.'su olarak Playoff'a kalamadan sezonu tamamladı.

Takımda Neler Değişti?

Trevor Booker, Trey Burke, Tibor Pleiß ve Chris Johnson takımdan ayrılırken; George Hill, Boris Diaw, Joe Johnson ve drafttan gelen Joel Bolomboy takıma dahil oldular.

-----

Frontcourt: A

Jazz ligin en sağlam frontcourt'larından birine sahip. Rudy Gobert-Derrick Favors ligin en dominant pota altı savunmasını oluşturuyor, Gordon Hayward da takımın hücumdaki lideri. Üç isim de henüz All-Star olabilmiş değiller ama o seviyeden pek de uzak sayılmazlar. Bu üçlü sahada olduğunda Jazz geçen sene de Playoff takımı görüntüsündeydi ama sakatlıklar bu süreyi kısıtladı. Boris Diaw ve Joe Johnson hamleleriyle rotasyonu da genişlettiler.

Backcourt: B

Jazz Hawks ve Pacers'la girdiği üçlü takasta George Hill'i alarak oyun kurucu problemini çözdü. Hill'ın şutörlüğü, savunması ve tecrübesi Jazz'a cuk oturuyor. Geçen sezon sağlam bir skorere dönüşen Rodney Hood ile sakatlık problemleriyle uğraşsa da yeteneğini ispatlamış Alec Burks iki numara rotasyonunu oluşturuyor. Geçen sezonun tamamını kaçıran Dante Exum çaylak sezonunda gösterdiği savunma potansiyelini bir üst seviyeye taşımaya aday.

Savunma: A

Jazz ligin en iyi savunma takımı olmaya aday. Rudy Gobert ve Derrick Favors'ın aynı anda oynadığı dönemlerde pota altını tamamen karartıyorlar. Bunun yanında George Hill takviyesiyle dış savunmalarında da gelişim sağladılar. Geçen sezonu kaçıran Dante Exum çaylak sezonunda savunmada önemli potansiyel göstermişti, benchten gelip pozitif etki yaratabilir.

Bench: B+

Boris Diaw ve Joe Johnson takviyeleri ile Dante Exum'un sakatlıktan kurtuluşu Jazz benchine seviye atlattı. Oyuncuların sağlıklı kalması Jazz için kritik. Alec Burks sezona sakat giriyor. Exum ve Trey Lyles'tan gelecek bir çıkış takımın benchini bir gömlek daha yukarıya çıkartabilir.

Koç: A-

Quin Snyder ligin en sağlam savunmalarından birini oluştursa da sakatlıklar yüzünden geçen sezon elindeki tam potansiyeli kullanamadı. Bu sene aynı problem olmazsa baş antrenör olarak ilk Playoff tecrübesini yaşayabilir.

-----

Özet

Utah Jazz geçen sezon Playoff yapamamış olabilir ama ana çekirdeklerinin sahaya birlikte çıkabildiği zamanlarda sağlam bir Playoff takımı görüntüsündelerdi. Kadroları bu sezon daha geniş ve alternatifli. Ligin en sert savunmalarından biriler, hücumları daha sınırlı olsa da onları Batı'nın iyi takımlarından biri yapmak için yeterli.

Güç Sıralaması: 7.
Tahmini Konferans Sırası: 4.
Yıldız Oyuncu: Gordon Hayward

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder