31 Ekim 2016 Pazartesi

Takım İncelemeleri: Washington Wizards

Muhtemel İlk Beş ve Yedekler

C - Marcin Gortat, Ian Mahinmi, Jason Smith
F - Markieff Morris, Andrew Nicholson, Daniel Ochefu
F - Otto Porter, Kelly Oubre, Danuel House
G - Bradley Beal, Marcus Thornton, Sheldon McClellan
G - John Wall, Trey Burke, Tomas Satoransky

Koç: Scott Brooks

Geçen Sezon Ne Yaptılar?

Wizards üst üste iki sezon Doğu 5.'si olup Playoff'a girdikten sonra geçen sezon sürpriz bir düşüş yaşayarak 41-41'lik galibiyet-mağlubiyet oranıyla Doğu 10.'su olabildi ve Playoff'a kalamadı.

Takımda Neler Değişti?

Randy Wittman'ın görevine son verilerek koçluğa Scott Brooks getirildi. Takımdan ayrıılan oyuncular Nenê, Jared Dudley, Ramon Sessions, Garrett Temple, J.J. Hickson, Drew Gooden, Alan Anderson ve Jarell Eddie olurken; Ian Mahinmi, Andrew Nicholson, Trey Burke, Jason Smith, Tomas Satoransky, Danuel House, Daniel Ochefu ve Sheldon McClellan takıma dahil oldular.

-----

Frontcourt: B-

Wizards frontcourt'u ne zayıf ne de güçlü. Marcin Gortat ve Otto Porter takımın savunma yükünü çeken isimler. Yazın yapılan Ian Mahinmi hamlesi bu konuda takıma pozitif etki yapacak, Mahinmi geçen sezon Pacers'ta ilk beş çıktı ve savunmada çok etkindi. Hücumda ise kısır bir frontcourt. "Hücumda sıfır" denecek oyuncular değil ama pozitif fark yarattıkları da söylenemez.

Backcourt: B+

John Wall-Bradley Beal ikilisinin potansiyeli çarpıcı görünüyordu ama şimdiye kadar beklenen etkiyi yaratabilmiş değiller. Bu ikilinin geçen sezon patlama yapması bekleniyordu ama işler öyle olmadı. Yine de takımın yaratıcılık yükü tamamen onların omuzlarında olacak. Backcourt'un en büyük sıkıntısı alternatif eksikliği.

Savunma: B+

Wizards hücumda çok iç açıcı görünmese de savunmaları ortalama üstü. Gortat ve Mahinmi'yle pota altı, Porter ile forvet, Wall ile guard savunmasında iyi parçaları var. Kelly Oubre, Tomas Satoransky gibi savunma potansiyeli olan isimler de iyi iş çıkartırsa sağlam bir takım savunmasına sahip olabilirler.

Bench: C-

Takımın guard rotasyonundaki yedekler göze hiç de hoş gelmiyor. Sürpriz performanslar gelmezse kısalar konusunda ligin en zayıf benchlerinden birine sahip olacaklar. Uzunlarda durum o kadar kötü değil ama dört numarada Andrew Nicholson'ın iyi bir sezon geçirmesi şart.

Koç: B

Scott Brooks Thunder'da hücum setleri konusundaki kısırlığı ile hayli eleştirilmişti. Ama oyuncu gelişimi konusunda çok başarılı olduğu yadsınamaz. Wizards takımının savunma potansiyeline ulaşmasını sağlayıp Beal, Porter, Oubre gibi isimlerin potansiyellerine ulaşmalarını sağlarsa Doğu'da ses getirebilecek bir takım yaratabilir.

-----

Özet

Washington Wizards için istikrarlı yükseliş geçen sezon ağır bir darbe aldı ve birden bire duraklamaya geçmiş oldular. Ama bu kötü sezon sonunda başarısız Randy Wittman'ı kovdukları için Vaka-i Hayriye olarak da anılabilir. Wizards'ın hücum potansiyeli şimdilik Doğu'da Playoff yapmak için yeterli olmayabilir ama sıkı bir savunma takımı olarak yarışın içinde kalma şansları mevcut. Eğer şansları yaver giderse onları tekrar Playoff'ta görebiliriz.

Güç Sıralaması: 18.
Tahmini Konferans Sırası: 9.
Yıldız Oyuncu: John Wall

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder