11 Ocak 2017 Çarşamba

Takas: Kyle Korver Cavaliers'ta

2016-2017 NBA Sezonu'nun ilk dikkat çekici takası Cleveland Cavaliers ile Atlanta Hawks arasında gerçekleşti.

Takasa göre Kyle Korver, bir korumalı birinci tur draft hakkı ile Mike Dunleavy Jr. karşılığında Cavaliers'ın yolunu tuttu.

Önceki iki sezonda da kış döneminde kadrosuna yeni eklemeler yapan Cavaliers bu alışkanlığı bozmamış oldu. Takım 2015'in Ocak ayında takaslarla J.R. Smith, Iman Shumpert ve Timofey Mozgov'u kadrosuna katarak sezonunun çehresini değiştirmişti. 2016'da ise yine takasla Channing Frye'ı almışlar, yapıldığı vakit çok da dikkat çekmeyen bu hamle Frye'ın Cavs'e cuk oturması ve çok form tutmasıyla takımın Playoff performansını hayli etkileyen bir faktöre dönüşmüştü. Takım yine kış döneminde bir şutör takviyesi yaptı ama bu sefer daha da büyük bir şutörü kadroya kattılar.

Yıllardır ligin en iyi şutörlerinden olan Kyle Korver iki sezondur form grafiği olarak All-Star olduğu 2014-2015 sezonunu aratsa da halen ceza şutörü olarak ligin en güvenilir isimlerinden. Şimdi Hawks'tan farklı olarak boş üçlük bulmak için sürekli çizginin etrafında dolaşan, perdelerin etrafından gezen bir oyuncu olması da gerekmeyecek, bir ceza şutörü için rüya takım arkadaşı denebilecek LeBron James ile birlikte oynayacağı için devamlı bomboş pozisyonlar yakalayacak. Perdelerden çıkarak dahi her daim %40'ın üstünde üçlük sokan bir oyuncu olan Korver'ın bu bomboş üçlüklerle ne yüzde tutturacağını herkes merakla bekliyor. J.R. Smith'in sakatlığı süresince takımın rotasyonunu genişletecek olmasının yanı sıra Smith döndükten sonra da Playoff döneminde takıma çok güvenilir bir silah kazandırmış olacak. Zenginler daha da zenginleşiyor.

İşin Hawks kısmı ise biraz kafa karıştırıcı. Korver'ın sözleşmesi yazın bitecekti ve oyuncu 35 yaşında olduğu için onu ellerinden çıkartmaları normal. Fakat Korver'ı gönderdikleri takımın doğru tercih olduğu tartışılır. Korver'ı kullanabilecek ve ona ilgi duyabilecek birçok iddialı takım mevcuttu, şutörlerini cuk oturacağı bir Cavaliers takımına göndermek Hawks'ın bu sezona iddialı bir şekilde bakmadığının işareti. Cavaliers'ın Doğu'da zaten herkesle arasında ciddi bir mesafe varken bu mesafe daha da büyümüş oldu. Aldıkları draft hakkı birinci turun son sıralarında olacak. Daha iyi iş çıkartılabilirdi. Şimdi asıl soru takımı dağıtıp dağıtmayacakları olacak, Paul Millsap'in adı takas söylentilerinde dolaşıyor bile.

Takasın Kazananı: Cleveland Cavaliers

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder