30 Eylül 2017 Cumartesi

2016-2017 Sezon Sonu Pozisyon Sıralamaları - Oyun Kurucular

 1. Stephen Curry

Takımı: Golden State Warriors
İstatistikleri: 25.3 Sayı, 6.6 Asist, 4.5 Ribaund, 1.8 Top Çalma, 0.2 Blok, %46.8 Şut, 3.0 Top Kaybı, 33.4 Dakika
Başarıları: NBA Şampiyonu, All-Star, All-NBA Second Team

Üst üste iki MVP ödülü, kırılan rekorlar ve üst üste iki şampiyonluğun eşiğinden dönmenin oluşturduğu sansasyon varken Stephen Curry'nin Warriors'ın liderlik rolünü ve spot ışıklarını Kevin Durant'le paylaşmaya razı olması önemli bir fedakarlıktı. Hele bir de henüz Finaller MVP'si olmayı başaramadığı hesaba katılınca. Yeni düzene alışmanın ne kadar etkisinin olduğu bilinmez ama şut yüzdeleri önceki sezonki absürd seviyede değildi. O seviyeyi tekrar yakalamasının Kevin Durant'in sakat olduğu döneme denk gelmesi burada bir ipucu olabilir, yine de Durant'in varlığının üstündeki baskıyı azaltması yüzünden verimliliğine pozitif etki yapması beklenebilirdi. Durant'in gelişiyle "yenilmez" bir hale gelecekleri düşünülüyordu, nitekim öyle de oldu ve Playoff'ta rakiplerini silindir gibi ezerek şampiyonluğa ulaştılar. Curry iki zayıf Finaller performansından sonra bu kez beklenen performansı vermeyi başardı ama yine Finaller MVP'sini bir takım arkadaşına kaptırdı. 

2. Russell Westbrook

Takımı: Oklahoma City Thunder
İstatistikleri: 31.6 Sayı, 10.7 Ribaund, 10.4 Asist, 1.6 Top Çalma, 0.4 Blok, %42.5 Şut, 5.4 Top Kaybı, 34.6 Dakika
Başarıları: MVP, All-Star, All-NBA First Team, Sayı Kralı

Kevin Durant'in takımını Konferans Finali'nde deviren Warriors'a katılıp gemiyi terk etmesinin geminin ikinci kaptanı Russell Westbrook'u kamçılayacağı aşikardı. Zaten ligin efor seviyesi en yüksek oyuncularından olan Westbrook'un bu "ihanet" sonrası artık tek kişilik şova dönüşmüş takımıyla azgın bir boğa gibi lige saldıracağı tahmin edilebilirdi, nitekim öyle de oldu. Ama yaptıkları doğrusu tahminleri de aştı. Etrafında neredeyse hiç şutör olmadığı için sıkıntılı bir hücumu tek başına sürükleyen Westbrook, NBA tarihinin en "kırılmaz" denen rekorlarından birini kırdı Oscar Robertson'ın bir sezonda en fazla triple double rekorunu ele geçirdi. Aynı zamanda Robertson'dan beri sezonu triple double ortalamasıyla kapatan ve Tiny Archibald'dan beri de bir sezonda 30+ Sayı ve 10+ Asist ortalaması tutturan ilk isim oldu. Takımın tek yıldızı olmasına rağmen takımın yapısı onun becerilerini maksimize edecek durumda değildi, buna karşın müthiş bir gayretle takımı neredeyse 50 galibiyete taşımayı başardı ve MVP ödülünün de sahibi oldu. Warriors'ın çok rahat şekilde şampiyonluğa ulaştığı sezonun belki asıl akılda kalıcı olayı onun muazzam tek kişilik şovuydu.

3. Chris Paul

Takımı: Los Angeles Clippers
İstatistikleri: 18.1 Sayı, 9.2 Asist, 5.0 Ribaund, 2.0 Top Çalma, 0.1 Blok, %47.6 Şut, 2.4 Top Kaybı, 31.5 Dakika
Başarıları: All-Star, All-Defensive First Team

Sakatlık sebebiyle kaçırdığı 21 maç dışında Chris Paul yine bilindiği gibiydi, yıllardır devam eden istikrarlı oyununu sürdürdü. Bu sezon bir maçta yaptığı 20 asist - 0 top kaybı istatistiğini ligde kendisinden başka yapabilecek bir isim yok, genel anlamda başka oyun kurucuların gerisinde kalsa da temiz oyun kuruculuk anlamında uzun süredir ligin en iyisi. Fakat hatadan kaçınma düşüncesinin yaratıcılığına sekte vurup vurmadığı tartışmaya açık bir mesele, sık sık topu fazla uzun süre elinde tuttuğunu görüyoruz. Bu sezon Clippers'taki bazı oyuncuların bu huyundan rahatsız olduğuna dair söylentiler vardı. Bu söylentilerin doğruluk payı var mıdır bilinmez ama artık Paul'le birlikte oynamayacaklar. Yine ilk turda elenme ile sonuçlanan bir sezonun ardından Paul takımdan ayrılarak Rockets'a gitti. James Harden'la backcourt partneri olacak.

4. John Wall

Takımı: Washington Wizards
İstatistikleri: 23.1 Sayı, 10.7 Asist, 4.2 Ribaund, 2.0 Top Çalma, 0.6 Blok, %45.1 Şut, 4.1 Top Kaybı, 36.4 Dakika
Başarıları: All-Star, All-NBA Third Team

John Wall hayal kırıklığıyla geçen önceki sezonun izlerini sildi. Maç başına sayı, asist, top çalma alanlarında kariyerinin en iyi ortalamalarını tutturduğu gibi saha içi isabet oranı da kariyerinin en yüksek seviyesindeydi. Takım arkadaşları Bradley Beal ve Otto Porter'ın da kariyer yıllarını geçirmesinin yardımıyla Wizards'ı 49 galibiyete ve Doğu üçüncülüğüne taşımayı başardı, bu takım başarısı anlamında da kariyerinin en iyi yılına işaret ediyor. Skorerlik konusunda daha agresif olduğunu gördük, ilk kez "iyi" bir skorer olmaktan öteye gitti. Henüz dış şut konusundaki sorunlarını çözebilmiş değil, bu konuda da daha iyi seviyeye gelebilirse ligin en iyi 10 oyuncusu arasına girdiğini görebiliriz. Halihazırda da zaten bu seviyeye çok uzak sayılmaz.

5. Kyrie Irving

Takımı: Cleveland Cavaliers
İstatistikleri: 25.2 Sayı, 5.8 Asist, 3.2 Ribaund, 1.2 Top Çalma, 0.3 Blok, %47.3 Şut, 2.5 Top Kaybı, 35.1 Dakika
Başarıları: All-Star

Enfes bir Final serisi performansı ve şampiyonluğun ardından Kyrie Irving bu seride yaptığı süksenin de etkisiyle daha fazla sorumluluk aldı, hatta hem normal sezon hem de Playoff'ta LeBron James'ten daha fazla atış kullandı. Normal sezonda Cavaliers beklentilerin altında kalsa da o bireysel anlamda kariyerinin en iyi sezonunu geçirdi. Playoff'taki performansı da berbat savunması hariç büyük oranda önceki yılla aynı seviyede kaldı. Final serisinde oyuna önceki yıl kadar ağırlık koyamaması kendi performansının zayıflığından ziyade takımlar arasındaki seviye farkından kaynaklıydı. Sezon bittikten sonra takımdan ayrılmak istediğini takıma bildirmesi ise off-season'ın en büyük şokuydu. LeBron'la iyi geçinemediği, kendi liderliğindeki bir takımda oynamak istediğine dair iddialar dolaştı. Sebep ne olursa olsun seneye Celtics formasıyla eski takımı Cavaliers'a karşı Doğu krallığı için mücadele edecek.

6. Damian Lillard

Takımı: Portland Trail Blazers
İstatistikleri: 27.0 Sayı, 5.9 Asist, 4.9 Ribaund, 0.9 Top Çalma, 0.3 Blok, %44.4 Şut, 2.6 Top Kaybı, 35.9 Dakika

Damian Lillard kariyerinin en iyi sezonunu geçirdi fakat takımının düşüş yaşaması ve son anda Playoff'a girmesi sebebiyle geçirdiği sezon biraz gölgede kaldı. Bunda ligin diğer elit oyun kurucularının da çok iyi sezonlar geçirmesinin de rolü büyük. 2013-14 ve 2014-15 sezonlarında All-Star olduktan sonra iki sezondur bu başarıyı elde edememesi tamamen Batı'daki guard bolluğundan kaynaklanıyor keza performansı All-Star olduğu sezonlara göre çok daha yüksek seviyede. Bu durumun kendisini kamçıladığını her fırsatta söylüyor. Savunması zayıf olsa da ligde onun kadar patlayıcı skorer fazla yok, durdurulması çok güç bir isim. C.J. McCollum'la birlikte kurduğu backcourt partnerliği ligin en iyilerinden.

7. Mike Conley

Takımı: Memphis Grizzlies
İstatistikleri: 20.5 Sayı, 6.3 Asist, 3.5 Ribaund, 1.3 Top Çalma, 0.3 Blok, %46.0 Şut, 2.3 Top Kaybı, 33.2 Dakika

Sakatlık sonucu kısa kesilen bir sezonun ardından yıllık 30 milyon dolara denk gelen bir maksimum kontrata imza atan ve ligin en çok kazanan oyuncularından biri haline gelen Mike Conley'nin bu kontratın hakkını vermesi için oyununda ilerleme kaydetmesi gerekiyordu, nitekim bunu da yaptı ve en iyi sezonunu geçirdi. Grizzlies'in hücumdaki liderliğini tamamen üstüne aldı ve kariyerinde ilk kez sayı ortalaması 20'nin üstüne çıktı. Takımının altı maç sonunda kaybettiği Spurs serisindeki performansı oyununu farklı bir seviyeye çektiğinin kanıtıydı, Spurs'ün elit dış savunması onu durdurmakta çok zorlandı. Grizzlies'in seriyi çekişmeli hale getirebilmesinde başrolde Mike Conley vardı. Batı'daki guard zenginliği sebebiyle All-Star olamaması büyük şanssızlık.

8. Kyle Lowry

Takımı: Toronto Raptors
İstatistikleri: 22.4 Sayı, 7.0 Asist, 4.8 Ribaund, 1.5 Top Çalma, 0.3 Blok, %46.4 Şut, 2.9 Top Kaybı, 37.4 Dakika
Başarıları: All-Star

Kyle Lowry normal sezonda sahada olduğunda kariyer yılı denebilecek bir performans gösterse de 22 maç kaçırdığı için önceki yıldan daha iyi olduğu söylenemez. DeMar DeRozan'ın vitesi arttırması sebebiyle skorerlik konusunda tamamen ikincil bir role geçti fakat Raptors'ın en değerli oyuncusu olmayı sürdürdü. Fakat "normal sezon oyuncusu" halini bu sezon da üstünden atamadı. Ligin elit oyun kurucuları arasında kendisiyle kıyaslanan isimler çok sağlam Playoff performansları gösterirken o yine vasatı aşamadı. Verimliliği önceki yıllara göre iyiydi ama bu kez de çok pasif kaldı ve oyuna hiç ağırlığını koyamadı. Önceki üç yıl Playoff'ta maç başına 15-16 şut denemesiyle oynarken bu sene ortalamanın 11'e düşmesi garip.

9. Isaiah Thomas

Takımı: Boston Celtics
İstatistikleri: 28.9 Sayı, 5.9 Asist, 2.7 Ribaund, 0.9 Top Çalma, 0.2 Blok, %46.3 Şut, 2.8 Top Kaybı, 33.8 Dakika
Başarıları: All-Star, All-NBA Second Team

Isaiah Thomas önceki sezonki performansını daha da yukarıya çekti ve Allen Iverson'dan beri gördüğümüz en iyi "skorer küçük adam" performansını gösterdi. Sezon boyu son çeyreklerde gösterdiği performanslar muazzamdı, birçok maçta takımı sırtına alıp galibiyete taşıdı. Ligin savunması en zayıf oyuncularından birisi olması değerine sekte vursa da hücumda öylesine elit bir hale geldi ki artık yıldız olarak anılmayı hak ediyor. Celtics'i Doğu'da liderliğe taşıdıktan sonra Playoff'ta kız kardeşini kaybetmesinin acısına rağmen büyük maçlar çıkartarak ortaya büyük bir karakter koydu. Konferans Finali'nde sakatlıklar sebebiyle silik bir görüntü çizdikten sonra seriyi erken kapattı. Kyrie Irving takasının bir parçası olarak Cavaliers'a gönderilmesiyle Doğu rekabetinin öbür tarafına geçmiş oldu, kalça sakatlığı sebebiyle forma giymeye başlaması yeni yılı bulacak.

10. Kemba Walker

Takımı: Charlotte Hornets
İstatistikleri: 23.2 Sayı, 5.5 Asist, 3.9 Ribaund, 1.1 Top Çalma, 0.3 Blok, %44.4 Şut, 2.1 Top Kaybı, 34.7 Dakika
Başarıları: All-Star

Önceki yılın en çok gelişme kaydeden oyuncularından olan Kemba Walker bu sezon performansını daha da arttırdı ve ilk kez All-Star oldu. Dış şutlarını geliştirmesi oyununu bambaşka bir seviyeye çıkarttı ve bunun meyvelerini topluyor. Takımı için hayal kırıklığı yaratan bir yıl oldu, Cody Zeller'ın sakat olduğu dönemde müthiş bir form düşüklüğü yaşayarak Playoff yarışından koptular fakat Walker adına bireysel anlamda gayet iyi bir sezondu. Seneye daha sağlıklı bir takımla Playoff'a geri dönmeleri muhtemel, Doğu daha da zayıfladı. Doğu'nun birkaç All-Star'ını kaybetmesi de Kemba Walker'ın All-Star statüsünün yakın gelecekte de devamlı olmasını sağlayabilir, istikrarını koruması bunun için yeterli.

11. Eric Bledsoe

Takımı: Phoenix Suns
İstatistikleri: 21.1 Sayı, 6.3 Asist, 4.8 Ribaund, 1.4 Top Çalma, 0.5 Blok, %43.4 Şut, 3.4 Top Kaybı, 33.0 Dakika

Eric Bledsoe bu sezon büyük ölçüde sağlıklı kalmayı başardı. Seviye olarak kariyerinin en iyi yılını geçirdiğini söylemek mümkün ama yine de 16 maç kaçırmış olması ve Suns'ın ligin en kötü takımlarından biri oluşu dikkate alındığında kariyerinin en iyi yılı demek pek mümkün olmuyor, bu ifade halen 2014-15 sezonu için daha uygun. Hücumda önceki sezon sakatlanana kadar gösterdiği etkili performansı sezon geneline yaymayı başardı, savunma performansı ise kariyerinin ilk dönemini arattı. Ama bunda Suns'ın takım savunmasının korkunç oluşunun da rolü olsa gerek. Suns'ın uzun vadede onu takımda düşünüp düşünmediğini zaman gösterecek, ligin en genç kadrolarından birine sahipler ve genç parçaları zirve çağlarına geldiğinde Bledsoe yaşlanmış olacak.

12. Goran Dragic

Takımı: Miami Heat
İstatistikleri: 20.3 Sayı, 5.8 Asist, 3.8 Ribaund, 1.2 Top Çalma, 0.2 Blok, %47.5 Şut, 2.9 Top Kaybı, 33.7 Dakika

Dwyane Wade'in takımdan ayrılmasıyla Heat hücumunun ipleri tamamen Goran Dragic'in eline geçti ve takım onun liderliğinde daha tempolu bir basketbol oynamaya başladı. Geçirdiği yıl, En Çok Gelişme Kaydeden Oyuncu ödülünü aldığı 2013-14 sezonuyla paralellikler gösterdi. İkinci veya üçüncü opsiyon rolünde değil, takımın direksiyonunda olduğunda daha etkili performans gösterdiği aşikar; bu durum şut ritmini dahi ciddi oranda etkiliyor. O sezon Suns'ın beklentilerin çok üstünde bir sayıda maç kazanmasını sağlamış fakat Playoff'u son anda kaçırmıştı. Aynı senaryo bu sezon Heat'le de tekrar etti, takım beklentilerin çok üstüne çıktı ve Playoff'u son anda kaçırdı. Yazın Slovenya'yla Avrupa Şampiyonluğu yaşayan Dragic seneye takımı tekrar Playoff'a taşımaya çalışacak.

13. George Hill

Takımı: Utah Jazz
İstatistikleri: 16.9 Sayı, 4.2 Asist, 3.4 Ribaund, 1.0 Top Çalma, 0.2 Blok, %47.7 Şut, 1.7 Top Kaybı, 31.5 Dakika

Jazz formasıyla ilk ve tek sezonunda George Hill beklentileri sonuna kadar karşıladığı gibi hatırı sayılır derecede aştı. Oyun kurucu ve ikinci opsiyon sıkıntısı yaşayan Jazz'a ilaç oldu ve yaptıkları çıkışta önemli pay sahibiydi. Sakatlıklar sebebiyle tam 33 maç kaçırmış olması geçirdiği yılın değerine kuşkusuz darbe indiriyor ama sahada olduğunda takıma hep büyük fayda sağladı. İki yıl önce de benzer şekilde sahada olduğunda kariyerinin en iyi basketbolunu oynamış ama çıktığı maç sayısı az kalmıştı. Bu yıl o yılın aksine uzun vadeli tek bir sakatlık değil değişik dönemlerde gelen sakatlıklar oynadığı maç sayısını düşürdü.  Jazz yazın ona istediği kontratı önermedi ve takımdan ayrılmasına izin verdi. Yeniden yapılanma içine giren ve iddiasız Kings'le imzalaması sürpriz oldu.

14. Ricky Rubio

Takımı: Minnesota Timberwolves
İstatistikleri: 11.1 Sayı, 9.1 Asist, 4.1 Ribaund, 1.7 Top Çalma, 0.1 Blok, %40.2 Şut, 2.6 Top Kaybı, 32.9 Dakika

Ricky Rubio kağıt üstünde tam Tom Thibodeau'nun seveceği tarzda bir oyuncu olmasına ve hücumda kariyerinin en iyi sezonunu geçirmesine rağmen yeni koçunun gözüne giremedi. Sene içinde adı takas söylentilerine karıştıktan sonra yazın Timberwolves'un yaptığı önemli hamleler arasında o da takasla Jazz'a gönderildi. Orta mesafeden çok daha iyi atmasının etkisiyle kariyerinde ilk kez %40 isabet oranını gören Rubio için tam da takımın iddialı hale geldiği bir dönemde takas edilmek üzücü olsa gerek. Yeni takımı Jazz hücum anlamında kısır bir takım, oyun kuruculuğuyla takım arkadaşlarının seviyesini yükseltmesi gerekiyor. Dış şutlar konusunda gelişim göstermesi de artık iyice şart oldu keza Jazz'ın ilk beşinde zaten iki tane şut atamayan uzun olacak.

15. Jeff Teague

Takımı: Indiana Pacers
İstatistikleri: 15.3 Sayı, 7.8 Asist, 4.0 Ribaund, 1.2 Top Çalma, 0.4 Blok, %44.2 Şut, 2.6 Top Kaybı, 32.4 Dakika

Bir başka Indianapolis doğumlu oyun kurucu George Hill'in yerini alarak memleketi Indiana'ya dönen Jeff Teague, seviye olarak All-Star olduğu sezonla hemen hemen aynı yerdeydi fakat takım başarısı apayrı bir yerde olunca All-Star için adı bile anılmadı. Arkadaşlarına pozisyon hazırlama konusuna daha fazla eğildiğini gördük, etrafındaki silahları kullanma konusunda iyi iş çıkarttı. Yazın katıldığı Timberwolves'taki rolü açısından bu önemli, çünkü yeni takımının silahları Pacers'a göre çok daha büyük. Dış şut yüzdesinin önceki sene %40'ı gördükten sonra düşmesi bir soru işareti, Wolves'un spacing sorunu yaşamamasında onun şutunun ne seviyede olduğu da belirleyici olacak.

16. Jrue Holiday

Takımı: New Orleans Pelicans
İstatistikleri: 15.4 Sayı, 7.3 Asist, 3.9 Ribaund, 1.5 Top Çalma, 0.7 Blok, %45.4 Şut, 2.9 Top Kaybı, 32.7 Dakika

Jrue Holiday sezonun ilk bölümünü beyin tümörü teşhisi konan eşinin yanında olduğu için kaçırdıktan sonra dönüşünü yaptı ve Pelicans formasıyla en iyi sezonunu geçirdi. Sezon başındaki boşluğa rağmen önceki sezonlara göre daha az maç kaçırmış olması sağlık sorunlarının ne büyük boyutta olduğunu tekrar ortaya koyuyor aslında. Sağlıklı kalabilmiş olması ümit verici. Pelicans yine Playoff'a kalamadı ama DeMarcus Cousins'ı kadroya kattılar ve seneye çok daha iddialı olacaklar. Holiday çok zayıf kısa rotasyonlarının açık ara en değerli parçası. Seneye muhtemelen yokluktan iki numaraya kaydırılacak, burada nasıl verim sağlayacağı bir soru işareti. Boyu iki numara için yeterli, savunması iyi, dış şutları da iyi olursa işi kıvırabilir.

17. Dennis Schröder

Takımı: Atlanta Hawks
İstatistikleri: 17.9 Sayı, 6.3 Asist, 3.1 Ribaund, 0.9 Top Çalma, 0.2 Blok, %45.1 Şut, 3.3 Top Kaybı, 31.5 Dakika

Jeff Teague'in ayrılığıyla Hawks hücumunun anahtarları Dennis Schröder'a geçti ve Alman guard artan sorumluluğa iyi cevap verdi. Tam olarak bir patlama olmasa da maç başına aldığı sürenin 20.3 dakikadan 31.5 dakikaya çıkmasına, şut denemelerinin de 9.8'den 15.4'e yükselmesine efektifliğinde düşüş yaşamadan cevap verebilmesi önemli. Dış şutlarda sıkıntı yaşadığı için efektifliği şimdilik ortalama altı ama çabukluğu sebebiyle önemli skorer potansiyeli vaat etmeyi sürdürüyor. Şutlarını istikrarlı hale getirmesi onu All-Star seviyesine yaklaştırabilir. Hawks'ın reset tuşuna basıp yeniden yapılanma içine girmesiyle takımda kalburüstü tek oyuncu olarak kaldı, sorumluluk alma konusunda çok daha özgür olacak.

18. Patrick Beverley

Takımı: Houston Rockets
İstatistikleri: 9.5 Sayı, 5.9 Ribaund, 4.2 Asist, 1.5 Top Çalma, 0.4 Blok, %42.0 Şut, 1.5 Top Kaybı, 30.7 Dakika
Başarıları: All-Defensive First Team

Patrick Beverley en iyi yılını geçirdi ve Rockets'ın savunmada tamamen dibe vurmamasında en büyük pay sahiplerinden biriydi. Oyun kurucu pozisyonuna tam geçiş yapan James Harden için ideal bir partner olmayı sürdürdü, üç sayı çizgisinin gerisinden iyi iş çıkarttı ve Harden'ın savunmadaki açıklarını kapatma konusunda başarılıydı. Pasörlük konusunda da ilerlediğini gördük, iki numaraya kaymasına rağmen asist sayılarında artış yaşandı. Chris Paul takasında Clippers'a geçiş yaptı, seneye Clippers'ta da iki numara oynamaya devam edecek gibi görünüyor. Bu yüzden önümüzdeki sezon itibariyle kendisini bir numara değil iki numara kabul etmek daha mantıklı olacaktır.

19. D'Angelo Russell

Takımı: Los Angeles Lakers
İstatistikleri: 15.6 Sayı, 4.8 Asist, 3.5 Ribaund, 1.4 Top Çalma, 0.3 Blok, %40.5 Şut, 2.8 Top Kaybı, 28.7 Dakika

D'Angelo Russell ikinci sezonunda çok daha özgüvenli göründü. Luke Walton'ın sisteminin getirdiği rahatlık ve özgürlük de bunda etkili olmuş olabilir. Üç sayılık atışları istenen seviyede değildi, bol bol deneme yapıp vasat bir isabet oranıyla oynadı ama pota etrafındaki bitiriciliği çaylak yılına göre gelişme gösterdi. Lakers'ın onu çok kolay gözden çıkartması ilginç. Lonzo Ball'u draft ettikten hemen sonra Ball-Russell ikilisini hiç denemeye tenezzül etmeden onu Brook Lopez karşılığında Nets'e takasladılar. Böylesine hızlı gözden çıkartılmak ona ekstra motivasyon kazandırabilir. Nets'te büyük sorumluluk alma şansı mevcut, gelişimini nasıl sürdüreceğini zaman gösterecek.

20. Reggie Jackson

Takımı: Detroit Pistons
İstatistikleri: 14.5 Sayı, 5.2 Asist, 2.2 Ribaund, 0.7 Top Çalma, 0.1 Blok, %41.9 Şut, 2.2 Top Kaybı, 27.4 Dakika

Reggie Jackson için kötü bir yıldı. Önceki sezon All-Star seviyesine yaklaşan ve Playoff yapan Pistons takımının hücumdaki lideri olan Jackson bu sezon verimliliğinde düşüş yaşadı, sakatlıklar sebebiyle 30 maç kaçırdı ve adı takas söylentilerine karıştı. Bu yılı hoş hatıralarla hatırlamayacaktır. Seneye nasıl bir dönüş yapacağı Pistons için çok önemli, Doğu zayıflamış durumda ve Pistons'ın Playoff'a geri dönme şansı var. Ama Jackson yine zayıf bir performans gösterirse artık Pistons'ın havlu atıp takımı dağıtarak yeniden başlama yoluna gittiğini de görebiliriz. Bu sebeple Jackson takım için düğümleri elinde tutuyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder