13 Ekim 2017 Cuma

Takım İncelemeleri: Charlotte Hornets

Muhtemel İlk Beş ve Yedekler

C - Dwight Howard, Cody Zeller, Frank Kaminsky
F - Marvin Williams, Johnny O'Bryant, Isaiah Hicks
F - Michael Kidd-Gilchrist, Dwayne Bacon, Treveon Graham
G - Nicolas Batum, Malik Monk, Jeremy Lamb
G - Kemba Walker, Michael Carter-Williams, Julyan Stone

Koç: Steve Clifford

Geçen Sezon Ne Yaptılar?

Hornets önceki yıla göre 12 maçlık bir düşüş yaşayarak sezonu 36-46'lık galibiyet-mağlubiyet oranıyla bitirdi ve Doğu'da 11. sırayı alarak Playoff'un dışında kaldı.

Takımda Neler Değişti?

Ramon Sessions, Marco Belinelli, Miles Plumlee, Brian Roberts, Briante Weber, Christian Wood ve Aaron Harrison takımdan ayrılırken; Dwight Howard, Michael Carter-Williams ve Julyan Stone ile çaylaklar Malik Monk, Dwayne Bacon ve Isaiah Hicks takıma katıldılar.

-----

Hücum: B

Hornets'ın elindeki oyunculara tek tek bakınca sağlam bir hücum takımı olmaları beklenebilir fakat bu oyuncuların birbiriyle uyumları konusunda soru işaretleri mevcut. Dwight Howard ve Michael Kidd-Gilchrist'in aynı anda sahada olması alan boşaltma konusunda büyük problemler yaşanması anlamına geliyor. Burada diğer isimlerin dış şutlarının keskin olması büyük önem kazanıyor. Kemba Walker & Nicolas Batum ikilisi yaratıcılıklarıyla takımı sürükleyebilecek isimler ancak Batum'un sakatlığı sebebiyle sezonun ilk birkaç ayını kaçıracak olması soru işareti yaratıyor. Çaylak Malik Monk'un devreye erkenden girmesi şart.

Savunma: B+

Takım geçen sezon kağıt üstünde hayli sağlam gözüken bir savunmaya sahip olmasına rağmen bu alanda ortalama bir görüntü çizmişti. Yazın yapılan Dwight Howard hamlesiyle Hornets kağıt üstünde ligin en iyi savunmalarından birine sahip gibi görünüyor ama geçen sezonki başarısızlık kafa kurcalamıyor değil. Kanatlarda Batum ve Kidd-Gilchrist ile rakipleri bunaltabilecek, pota altında da Howard ile caydırıcılık yaratabilecek bir ekip. Marvin Williams, Cody Zeller, Michael Carter-Williams gibi kalburüstü denebilecek savunmacılar da bu isimleri destekleyecek. Batum döndükten sonra elit bir savunma olmalılar.

Bench: B

Hornets'ın benche yaptığı en büyük takviye çaylak Malik Monk. Monk kolej basketbolunun en patlayıcı skorerlerinden biriydi ve hızlı şekilde skor üreten altıncı adam rolü için biçilmiş kaftan. Hornets'ın bu tarz bir oyuncuya ihtiyacı vardı. Bunun yanında Howard'ın gelişi Cody Zeller'ı benche ittiğinden bu durum benchin kuvvetlenmesi manasını taşıyor. Zeller ve Monk'un ötesinde gelecek katkılar ise soru işareti. Seviye istikrarsız Jeremy Lamb ve Michael Carter-Williams'ın performanslarına bakacak.

Koç: B+

Steve Clifford ligin sağlam koçlarından biri fakat geçen sezonki kadroyla savunma sıralamasında ancak 14. olabilmesi bir başarısızlık kabul edilmeli. Bu kez savunmada vasat olmamaları gerek, hücumları çok ahım şahım sayılmaz. Eğer iddialı olacaklarsa bu savunmaları sayesinde olacak ve savunma felsefesinin oturması koç Clifford'ın yapacaklarına bağlı. Dwight Howard'la daha önceden çalışmışlığının olmasının bir avantaj olduğunu da ekleyelim.

-----

Özet

Hayal kırıklığı yaratan bir sezonun ardından Charlotte Hornets tekrar Playoff'a dönmenin hesaplarını yapıyor. Nicolas Batum'un sezonun başlamasına kısa süre kala sakatlanması ve 2-3 ay parkelerden uzak kalacak olması sezon başında ritim bulmalarını engelleyecek. Doğu'nun zayıflaması sebebiyle bunun Playoff takımı statülerini etkilemesi zor ama Batum'un yokluğunda oluşacak hücum kısırlığını minimum hasarla atlatmaları gerekiyor. Doğu'nun alt Playoff sıralarında olmanın kendileri için çok da bir şey ifade ettiğini sanmıyorum; 2016'da ilk tur eşleşmesini yedi maçta kaybetmişlerdi, o seviyenin ötesini görmek isteyeceklerdir.

Güç Sıralaması: 18.
Tahmini Konferans Sırası: 7.
Yıldız Oyuncu: Kemba Walker

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder