16 Ekim 2017 Pazartesi

Takım İncelemeleri: Detroit Pistons

Muhtemel İlk Beş ve Yedekler

C - Andre Drummond, Boban Marjanovic, Eric Moreland
F - Tobias Harris, Jon Leuer, Henry Ellenson, Anthony Tolliver
F - Stanley Johnson, Reggie Bullock
G - Avery Bradley, Langston Galloway, Luke Kennard
G - Reggie Jackson, Ish Smith

Koç: Stan Van Gundy

Geçen Sezon Ne Yaptılar?

Önceki sezon Playoff yapan Pistons sezonun hayal kırıklıklarından biri oldu ve 37-45'lik galibiyet-mağlubiyet oranıyla Doğu'da 10. sırayı alarak Playoff dışında kaldı.

Takımda Neler Değişti?

Kentavious Caldwell-Pope, Marcus Morris, Aron Baynes, Beno Udrih, Darrun Hilliard ve Michael Gbinije takımdan ayrılırken; Avery Bradley, Langston Galloway, Anthony Tolliver ve Eric Moreland ile çaylak Luke Kennard takıma dahil oldular.

-----

Hücum: B-

Pistons geçen sezon ligin en çirkin hücumlarından birine sahipti. Önceki yıl takımın hücumdaki dinamosu rolünde olan Reggie Jackson'ın sakatlıklarla uğraşıp hiç ritim bulamayarak kötü bir yıl geçirmesiyle Pistons'ın hücumu büyük düşüş yaşadı. Takım yazın Marcus Morris'i kaybetti ve onun yerine ilk beşe geçecek olan Stanley Johnson ilk iki yılında hücumda korkunç bir görüntü çizmişti. Avery Bradley şutörlüğü sebebiyle Kentavious Caldwell-Pope'tan daha iyi bir hücum alternatifi. Ama hücumun geçen seneye göre daha iyi olması tamamen Reggie Jackson'ın ellerinde. Jackson yeni sezona sağlıklı girecek ve onun eski formuna geri dönmesi takımın hücumdaki yaratıcılığı için çok önemli.

Savunma: B+

Geçen sezon ligin en iyi sekizinci savunmasına sahip olan Pistons'ta bu başarıda önemli rol oynayan isimlerden üçü takımdan ayrıldı. Kentavious Caldwell-Pope'un yerini kendisinden de iyi bir savunmacı olan Avery Bradley doldurduğu için bu tarafta sıkıntı yok fakat Marcus Morris ile yedek pivot Aron Baynes aranabilir. Morris'in yerine ilk beşe geçecek Stanley Johnson çok iyi bir savunmacı fakat hücumu çok kötü olduğu için dakikalarının kısıtlı kalma ihtimali var. Yine de takımın Playoff yarışı içinde olmasını sağlayacak şey savunmaları olacak. Andre Drummond'ın bu alanda kendisinden beklenen atılımı yapması onları daha da yüksek bir seviyeye çıkarabilir.

Bench: C

Pistons benchinin büyük bölümü ceza şutörlerinden oluşuyor. Reggie Jackson'ın zayıf performans gösterdiği dönemde devreye girip fena iş çıkarmayan Ish Smith ve pota altı devi Boban Marjanovic bu profile uymayan yegane isimler. Kendi şutunu yaratabilen bir yedeklerinin olmaması önemli bir sorun, bu sorunu çözmek için Tobias Harris'i sezon ilerledikçe tıpkı geçen sezon olduğu gibi benchten getirmeye başlayabilirler.

Koç: B+

Stan Van Gundy savunmada elindeki malzemeyle iyi iş çıkartsa da artık hücumda farklı stratejilere yönelmesi gerekiyor. Magic'te uyguladığı Dwight Howard + 4 Şutör sisteminin Andre Drummond + 4 Şutör şeklinde uygulanamayacağını artık net şekilde görmüş olmalı. Drummond Howard'ın Magic dönemindeki halinin yakınında bile değil.

-----

Özet

Detroit Pistons geçen sezon neredeyse tüm kadrosuyla hayal kırıklığı yarattı. Ellerindeki iskelet halen genç ama gelişime açık olma konusunda iyi sinyaller vermiyorlar. Buna rağmen Doğu'nun çok zayıflaması sebebiyle geçen sezonki performanslarını tekrarlasalar dahi Playoff yarışının içinde olacaklar. Andre Drummond ve Reggie Jackson'ın iki sene önceki performanslarını yeniden yakalaması onları tekrar Playoff potasına sokabilir. Ama yine hayal kırıklığı yaratan bir sezon başlangıcı yaparlarsa Stan Van Gundy için reset tuşuna basıp yeniden yapılanma moduna girme vakti gelmiş demektir.

Güç Sıralaması: 21.
Tahmini Konferans Sırası: 9.
Yıldız Oyuncu: Andre Drummond

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder