18 Ekim 2017 Çarşamba

Takım İncelemeleri: New York Knicks

Muhtemel İlk Beş ve Yedekler

C - Enes Kanter, Willy Hernangomez, Joakim Noah
F - Kristaps Porzingis, Kyle O'Quinn, Michael Beasley
F - Tim Hardaway Jr, Doug McDermott, Lance Thomas, Mindaugas Kuzminskas
G - Courtney Lee, Ron Baker, Damyean Dotson
G - Frank Ntilikina, Ramon Sessions, Jarrett Jack

Koç: Jeff Hornacek

Geçen Sezon Ne Yaptılar?

Jeff Hornacek yönetimindeki ilk sezonunda Knicks 31-51'lik galibiyet-mağlubiyet oranı ile Doğu'da 12. sırayı aldı ve Playoff yarışının uzağında kaldı.

Takımda Neler Değişti?

Takasla takımdan ayrılan Carmelo Anthony dışında Derrick Rose, Justin Holiday, Sasha Vujacic, Maurice Ndour, Chasson Randle ve Marshall Plumlee takımdan ayrıldılar. Melo takasında gelen Enes Kanter ve Doug McDermott dışında Tim Hardaway Jr., Michael Beasley, Ramon Sessions ve Jarrett Jack ile çaylaklar Frank Ntilikina ile Damyean Dotson takımın yeni isimleri oldular.

-----

Hücum: B-

Knicks hücumu hem üçgen hücumda direten Phil Jackson'ın hem de Carmelo Anthony'nin takımdan ayrılmasıyla çok farklı bir çehreye bürünecek. Yazın yaptıkları hamleler tamamen hücuma yönelikti, savunması zayıf fakat hücumda etkili oyuncuları kadroya kattılar. Bu profile en çok uyan isim kuşkusuz Enes Kanter fakat en ilginç hamle Hawks'ta altıncı adam olarak çok iyi bir yıl geçiren eski oyuncuları Tim Hardaway Jr.'a hayli büyük bir kontrat vermeleri oldu. Jeff Hornacek bir hücum koçu ve elinde bol bol şutör var. Fakat bir sorun var, bu şutörlere boş şut yaratacak ya da onları doğru yerlerde topla buluşturacak oyun kurucuları yok.

Savunma: D

Kristaps Porzingis ve çaylak Frank Ntilikina savunmada büyük potansiyel vaat etseler de Knicks ligin en zayıf savunmalarından birine sahip. Ligin savunmada en zararlı pivotu denebilecek Enes Kanter başta olmak üzere savunması vasatın altında seyreden oyuncu sayısı epey fazla ve takımın kalburüstü savunmacıları da onların açıklarını kapatacak kadar etkili isimler değiller. Savunmada ligin en kötü üç takımdan biri olmamaları şaşırtıcı olur.

Bench: C+

Knicks benchi yukarıda yapılan hücum ve savunma tanımlarını yansıtıyor. Ellerinde iyi şutörler ve skorerler var fakat göçebe tipler Ramon Sessions ve Jarrett Jack'in takımın şutörlerini besleme konusunda büyük işler yapması da beklenemez. Savunma anlamında işler pek hoş değil. Kyle O'Quinn dışında savunmada faydalı olabilecek bir isim yok. Joakim Noah artık sahada ruh gibi dolanmaktan başka bir şey yapmadığı için onu bir pozitif olarak saymak doğru olmaz. 

Koç: B

Jeff Hornacek göreve geldiğinden beri genel menajer takımı Phil Jackson'ın dayatmalarıyla yönettiğinden hakkında gerçek bir yargıya varmak pek mümkün değil. Bu sene takımı özgür şekilde idare edecek. İyi bir hücum koçu olduğu Suns döneminden biliniyor fakat savunmada bir strateji geliştirdiğini görmüyoruz, takım genelde ne yaptığını bilmiyor gibi görünüyor.

-----

Özet

Knicks nihayet Carmelo Anthony'i takas ederek tam olarak yeni yapılanma moduna girdi. Yıllardır "Playoff yapacağız" gayesiyle yola çıkıp bu seviyeye çıkamayacağı bariz kadrolarla sezonlara başlıyorlardı. Ligin en kötü takımlarından biri olmayı benimseyip draft yoluyla Kristaps Porzingis'in etrafına takım kurma stratejisi uzun vadede onlar için çok daha mantıklı olacak. 

Güç Sıralaması: 28.
Tahmini Konferans Sırası: 14.
Yıldız Oyuncu: Kristaps Porzingis

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder