19 Ekim 2017 Perşembe

Takım İncelemeleri: Orlando Magic

Muhtemel İlk Beş ve Yedekler

C - Nikola Vucevic, Bismack Biyombo
F - Aaron Gordon, Marreese Speights, Khem Birch
F - Terrence Ross, Jonathan Isaac, Wesley Iwundu
G - Evan Fournier, Jonathon Simmons, Arron Afflalo, Mario Hezonja
G - Elfrid Payton, D.J. Augustin, Shelvin Mack

Koç: Frank Vogel

Geçen Sezon Ne Yaptılar?

Frank Vogel yönetimindeki ilk sezonunda Magic 29-53'lük galibiyet-mağlubiyet oranı tutturarak Doğu'da 13. sırayı aldı ve üst üste beşinci kez Playoff'un dışında kaldı.

Takımda Neler Değişti?

Jeff Green, C.J. Watson, Jodie Meeks, Damjan Rudez, Stephen Zimmerman ve Patricio Garino takımdan ayrılırken; Jonathon Simmons, Marreese Speights, Arron Afflalo ve Shelvin Mack ile çaylaklar Jonathan Isaac, Wesley Iwundu ve Khem Birch takıma dahil oldular.

-----

Hücum: C+

En iyi skoreri Evan Fournier olan bir takımın hücumu hakkında çok da olumlu konuşmak mümkün değil. İstikrarsız şut atan oyuncular, yaratıcılık yönünden kısır isimler derken Magic geçen sezon olduğu gibi bu sezon da ligin en kötü hücum takımlarından biri olmaya aday. Takımı ortalama seviyeye çekebilecek şeyler Nikola Vucevic'in yeniden form tutması, Aaron Gordon'ın patlama yapması, Jonathan Isaac'in çaylak yılında ekstra işler yapması veya Terrence Ross, Jonathon Simmons gibi isimlerin sürpriz çıkışlar yapması olabilir. Bunların birden fazlasının gerçekleşmesi muhtemel mi? Pek sayılmaz. Hiçbirinin gerçekleşmemesinin ihtimali nedir? Daha kuvvetli.

Savunma: B-

Magic savunma anlamında önemli potansiyel vaat eden oyunculara ve iyi bir savunma koçuna sahip. Ancak aynı ifadeler geçen sezonun başında da kullanılmış, devamında ise Magic ligin en kötü 10 savunmasından biri olmuştu. Takımın buradaki en büyük problemi iyi savunmacılarının kötü hücumcular olmaları sebebiyle kısıtlı roller alması, iyi hücumcularının da kötü savunmacılar olması. Hücumda gaza basalım diye Nikola Vucevic, Terrence Ross ve Evan Fournier sahada olunca savunma, savunmada gaza basalım diye Bismack Biyombo, Aaron Gordon ve Elfrid Payton sahada olunca hücum sekteye uğruyor.

Bench: B

Magic artık tam gaz yeniden yapılanmaya giriyor gibi görünüyordu ama benchlerine veteran rol oyuncusu takviyeleri yaparak yine Playoff'u hedeflediklerini gösterdiler. Marreese Speights, Jonathon Simmons, Arron Afflalo gibi isimler daha çok iddialı takımlarda küçük roller oynarken görmeyi bekleyeceğiniz oyuncular, nitekim Speights ve Simmons geçen sezon bu roldeydiler. Amaç ne olursa olsun Magic ligin en kötü benchlerinden birini düzelterek ortalama denebilecek bir seviyeye geldi. 

Koç: B+

Pacers'ta istikrarlı bir performans gösterdikten sonra anlamsız şekilde kovulan Frank Vogel Magic'teki ilk sezonunda takımda istenen gelişmeyi kaydedemedi. Aaron Gordon'dan üç numara yaratmanın fiyaskoyla sonuçlanacağının kendisinden başka herkes farkındaydı. Genç oyuncuların gelişiminin önemli olduğu bir dönemde onları yanlış pozisyonda oynatmak hiç de mantıklı bir hareket değil.

-----

Özet

Orlando Magic'in ne hedeflediğini kestirmek güç. Genç bir kadroları var ama yıldız potansiyeli var denecek oyuncuları olan Aaron Gordon ile Jonathan Isaac aynı pozisyonu oynuyor ve ikisinin de oyunu ham. Playoff yapmayı hedefliyorlar ise bu hedef uzun vadede hayırdan çok şerre dönüşebilir, birinci-ikinci opsiyon olabilecek türde yıldız adaylarına ihtiyaçları var ve bunun için en iyi yol draftta üst sıralardan seçim yapabilmek.

Güç Sıralaması: 23.
Tahmini Konferans Sırası: 11.
Yıldız Oyuncu: Nikola Vucevic

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder