10 Kasım 2017 Cuma

Takas: Eric Bledsoe Bucks'ta

2017-18 NBA Sezonu'nun ilk takası Milwaukee Bucks ile Phoenix Suns arasında gerçekleşti. Takas sonucunda Eric Bledsoe Bucks'a geçerken; Greg Monroe, Bucks'ın 2018 Draftı'ndaki birinci ve ikinci tur haklarıyla birlikte Suns'a geçti.

Suns'ın sezona yaptığı korkunç başlangıçtan sonra Twitter'a "Burada olmak istemiyorum" yazarak düşüncelerini aleni şekilde kamuoyuyla paylaşan Bledsoe o günden beri kadro dışıydı. Bledsoe'nun attığı tweet kuşkusuz Suns'ı pazarlık açısından zor durumda bıraktı. Bledsoe'yu önünde sonunda takas edecekleri zaten belliydi ama onun bu tarz bir çıkış yapması ellerinin zayıflamasına sebep oldu. Sonuç olarak Bledsoe'yu ederinin altında bir paketle göndermek durumunda kaldılar. Yine de kötü iş çıkartmadılar. Greg Monroe'nun sözleşmesi önümüzdeki yaz bitiyor ve bu takastaki asıl değeri bu kontrat. Suns muhtemelen onu da takas etmeye çalışacaktır. Aldıkları draft hakkı yüksek sıralardan olmayacak ama ellerindeki hak sayısını arttırmaları yeniden yapılanan bir takım için olumlu.

Bledsoe'nun gelişi Bucks için önemli. Giannis Antetokounmpo'nun muazzam performanslarıyla sezona iyi bir giriş yapan Bucks zaman geçtikçe düşüşe geçti ve bariz bir tıkanıklık yaşıyordu. Ligin sağlam oyun kurucuları arasında olan Bledsoe'nun gelişiyle ellerindeki opsiyon sayısı artmış oldu, hücumdaki tüm yük artık Giannis Antetokounmpo ile Khris Middleton'ın sırtına binmeyecek. Öte yandan Bledsoe takımın savunmadaki esnekliğini daha da arttıracak bir isim. Jason Kidd inatla baskı savunmasında ısrar ediyor olsa da Bucks switch ağırlıklı bir savunma yapmak için ideal bir kadroya sahip. Thon Maker, Giannis Antetokounmpo, Khris Middleton, Malcolm Brogdon ve Eric Bledsoe'dan oluşan ilk beşlerinin tamamı birden fazla pozisyonu savunabilecek oyunculardan oluşuyor. Takımın yaşadığı düşüş ve yapılan yeni hamle koç Kidd'in bazı radikal değişiklikler yapmasını gerektirebilir. Bucks'ın Doğu'daki iddiası daha da artmış durumda, Giannis'in liderliğinde bu sene sürpriz bir ekip olmak istiyorlar.

Takasın Kazananı: Milwaukee Bucks

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder