28 Ocak 2018 Pazar

DeMarcus Cousins Sezonu Kapattı

Son dönemde form grafiği yükseliş trendine giren New Orleans Pelicans, Houston Rockets karşısında oynadığı oyunla artık başka bir seviyede olduklarını ilan etmişti ki maçın sonunda oluşan pozitif havayı silip atan bir olay yaşandı.

Kaçırdığı serbest atış sonrası hücum ribaundu mücadelesine giren DeMarcus Cousins bu anda sakatlanarak yere düştü ve olduğu yerden kalkamadı. Herhangi bir darbe almadan sakatlanan Cousins'in maçtan sonra yapılan kontrollerinde sol aşil tendonunu koparttığı anlaşıldı. Bu da All-Star'da ilk beş çıkmaya layık görülen pivotun sezonu kapatması anlamına geliyor.

Bu sakatlık hem Pelicans hem de Cousins için büyük bir şanssızlık. Son dönemde performansını arttıran ve net bir Playoff takımı hüviyetine kavuşan Pelicans Cousins'in sakatlığıyla büyük darbe alacak. Takımı Anthony Davis ile beraber sırtında taşıyan Cousins'in olmaması takımın hem hücumda hem de savunmada büyük kan kaybetmesi anlamına geliyor. Cousins açısından ise durum belki daha da üzücü. Kariyerinde hiç Playoff'a kalamayan Cousins bu sakatlık yüzünden ilk Playoff macerasını yaşama fırsatını kaçırmış olacak.

Sakatlık bu sezonu alt üst etmekle kalmayıp gelecek adına da önemli soru işaretleri doğuruyor. Bir basketbolcu için en ağır sakatlıkların başında gelen aşil tendonu yırtığının Cousins'e gelecekte nasıl etki edeceğini kestirmek güç. Geçmiş aşil tendonu sakatlığı sonrası bir daha eski seviyesini yakalamayan oyuncu örnekleriyle dolu. Bu yaz serbest kalacak Cousins hakkındaki sakatlık şüphesinin maksimum kontrat alması üzerinde etkili olup olmayacağını göreceğiz. Ama bu teklif yapılırsa teklifi yapan takım için büyük bir kumar olacağı aşikar. Aşil tendonu sakatlığından dönen bir isme yıllık 30 milyon dolarlık kontrat vermek kötü senaryoda bir takımın geleceğini kabusa dönüştürebilir.

Ligin en yetenekli uzunlarından biri olan Cousins'in kaldığı yerden devam edebilmesini ummaktan başka çare yok.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder