1 Şubat 2018 Perşembe

Andre Drummond John Wall'un Yerine All-Star Seçildi

Washington Wizards guard'ı John Wall'un dizinden sakatlanması ve iki ay civarında bir süre oynayamayacağının açıklanmasından sonra ondan kalan All-Star boşluğunu kimin dolduracağı belli oldu.

NBA Komisyoneri Adam Silver'ın tercihi Detroit Pistons'tan Andre Drummond oldu. Daha önce 2016'da All-Star seçilen Drummond an itibariyle 14.8 Sayı, 15.3 Ribaund, 3.9 Asist, 1.6 Top Çalma, 1.4 Blok ortalamalarıyla oynuyor.

Drummond All-Star yedekleri açıklandığında Doğu'da seçilemeyen isimler içinde bariz şekilde en öne çıkan isimdi. Pistons'ın sezona yaptığı iyi başlangıçtan sonra yeniden All-Star olması kesin gibi görünüyordu ama takım yeni yılla birlikte büyük bir düşüş yaşayıp Playoff potasından düşünce Drummond'ın All-Star'lık iddiası da darbe almıştı. Drummond bu sezon oyununun en büyük iki problemini birden çözdü: Maç sonlarını oynamasını engelleyen ve devamlı rakipler tarafından bir taktik olarak kullanılan korkunç serbest atışlarını düzeltti, ayrıca pasörlük konusunda da büyük aşama kaydetti. All-Star olduğu 2016 yılına göre çok daha iyi bir performansı var.

John Wall LeBron James'in takımına seçildiği için yerini alan Drummond da maçta bu takımda oynayacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder