2 Şubat 2018 Cuma

Goran Dragic Kevin Love'ın Yerine All-Star Seçildi

Cleveland Cavaliers'tan Kevin Love'ın elini kırması ve iki ay oynayamayacağının açıklanmasıyla oluşan All-Star boşluğunu dolduracak isim belli oldu.

Üçüncü kez alternatif bir oyuncu seçme durumunda kalan NBA Komisyoneri Adam Silver tercihini Miami Heat oyun kurucusu Goran Dragic'ten yana kullandı. Kariyerinde ilk kez All-Star seçilen Sloven guard 16.9 Sayı, 4.7 Asist, 4.0 Ribaund, 0.9 Top Çalma, 0.2 Blok ortalamalarıyla oynuyor.

Dragic seçiminin biraz tartışmalı bir seçim olacağı aşikar. Bireysel anlamda pek de All-Star seviyesinde bir sezon geçirmiyor, kendi standartlarında da orta karar bir performansı olduğu söylenebilir. All-Star seçilmesinin tek sebebi Doğu Konferansı'nda dördüncü sırada yer alan Miami Heat'in All-Star'da bir temsilcisi olmaması. O kadar yüksek sıradaki bir takımın hiç All-Star çıkarmaması fazla görülen bir durum değil. Her ne kadar Heat'in başarısı tamamen takım odaklı olsa da tercihin etkilenmemesini beklemek hayalcilik olurdu. Heat'ten çıkacak temsilci aslında Hassan Whiteside olabilirdi fakat Whiteside'ın çok fazla maç kaçırması sebebiyle öne çıkan isim Dragic oldu. Takım faktörü bir kenara bırakıldığında All-Star olmayı Dragic'ten daha çok hak eden isimlerin arasında Sixers çaylağı Ben Simmons, Hornets'tan Kemba Walker ve Bucks'tan Khris Middleton öne çıkıyorlar.

Kevin Love LeBron James'in takımına seçildiği için yerini alan Goran Dragic de maçta bu takımda olacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder