11 Şubat 2018 Pazar

Kemba Walker Kristaps Porzingis'in Yerine All-Star Seçildi

Kariyerinde ilk kez All-Star seçilen New York Knicksli Kristaps Porzingis'in Milwaukee Bucks karşısında ön çapraz bağını kopartıp sezonu kapatmasıyla oluşan All-Star boşluğunu dolduracak isim belli oldu.

Adam Silver'ın dördüncü yedek All-Star seçimi Charlotte Hornets'tan Kemba Walker oldu. Walker bu sezon 22.9 Sayı, 5.8 Asist, 3.4 Ribaund, 1.2 Top Çalma, 0.3 Blok ortalamalarıyla oynuyor.

Geçen yıl kariyerinde ilk kez All-Star olan Kemba Walker bu sezon da bireysel performans anlamında aşağı kalır bir performans göstermiyordu fakat takımı Hornets'ın beklentilerin altında bir sezon geçirmesi ve Playoff potasının uzağında kalması orijinal seçimler arasında yer alamamasına yol açmıştı. John Wall ve Kevin Love'ın sakatlıklarında da onların yerine All-Star seçilen isim olmayı başaramadı, özellikle Goran Dragic'in kendisine tercih edilmesi biraz sürpriz bir karar olmuştu. Nihayetinde Walker 15. sıradan da olsa üst üste ikinci kez All-Star seçilmeyi başardı.

Diğer üç sakatlıkta olduğu gibi bu değişim de LeBron James'in takımında gerçekleşti, Kristaps Porzingis LeBron tarafından draft edildiği için yerine seçilen Kemba Walker da bu takımda oynayacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder