8 Şubat 2018 Perşembe

Kristaps Porzingis Sezonu Kapattı

Son dönemde sayısı artan ağır sakatlıklara bir yenisi daha eklendi. New York Knicks'in Milwaukee Bucks'la oynadığı maçın ikinci çeyreğinde Kristaps Porzingis vurduğu bir smaç sonrası sol dizinden sakatlandı. Yapılan kontrollerde Letonyalı uzunun ön çapraz bağını koparttığı belirlendi. Bu sakatlık sebebiyle sezonu kapatacak olan Porzingis'in 2018-19 sezonunun başında parkede olması da zor görünüyor.

Sezona sürpriz şekilde iyi bir başlangıç yapan ve Playoff mücadelesi verebilecek bir takım görüntüsü çizen New York Knicks'in performansı zamanla düşmüş ve takım son dönemde Playoff mücadelesinin tamamen dışına çıkmıştı. Fakat genç ve yeniden yapılanan bir takım olarak bunun çok da bir önemi yoktu, asıl mesele ellerindeki oyuncuların birlikte oynayarak gelişmesi ve kimya oluşturmasıydı. Takımın en iyi oyuncusu ve liderinin sezonun yarısını kaçıracak olması böyle bir takıma ağır darbe indirebilir. 2.21 boyundaki Porzingis'in dizinden sakatlık geçirmesi gelecek adına da bazı şüpheleri ortaya çıkartıyor, uzun boylu isimlerin dizlerinde problem yaşamaya başlayınca müzmin sakat konumuna geçebildiklerini NBA tarihindeki örneklerden gayet iyi biliyoruz.

Knicks yıldızının %100 şekilde dönüş yapmasını ve sakatlığının nüksetmemesini bekleyecek. Günümüzün tıbbi koşullarında oyuncuların ön çapraz bağ kopmalarından %100 olarak dönebildiğini biliyoruz ama soru işareti rehabilitasyon sürecinin başarıya ulaşıp ulaşmamasından ziyade sakatlığın daha sonra tekrar edip etmeyeceği olacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder