25 Mart 2018 Pazar

Güç Sıralamaları: 22. Hafta Sonu

1. Houston Rockets (59-14) - Geçen Hafta: 1.

Bu hafta dört maça çıkan Rockets sırasıyla Wolves, Blazers, Pistons ve Pelicans'ı mağlup ederek galibiyet serisini sekiz maça yükseltti ve sezonu lig lideri olarak tamamlama yolunda dev bir adım attı. Önündeki fikstür çok da zorlu sayılamayacak Rockets'ın artık bu pozisyonu bırakması pek de ihtimal dahilinde görünmüyor.

2. Toronto Raptors (54-19) - Geçen Hafta: 2.

Haftanın ilk maçında biraz da hakemlerin gazabına uğrayarak Thunder'a kaybeden Raptors ardından Magic'i kısır geçen bir maç sonunda yendi. Bu sezonun en çekişmeli maçlarından birini Cavaliers deplasmanında oynadılar ama sonunda LeBron James'e teslim oldular. Son maçlarında ise Nets'i zor da olsa geçmeyi bildiler. Doğu liderliğini emniyette tutuyorlar.

3. Golden State Warriors (54-18) - Geçen Hafta: 3.

Bu hafta yalnızca iki kez sahne alan Warriors Spurs karşısında sakatlıklar sebebiyle çok zayıf bir kadroyla sahaya çıkıp pek bir varlık gösteremedi. Stephen Curry haftanın ikinci maçında dönüş yaptı ve iyi bir maç çıkarttı fakat ikinci yarıda JaVale McGee'nin bir blok girişimi sırasında dizine düşmesiyle yeniden sakatlandı. Normal sezonu kapattığı belirtiliyor.

4. Boston Celtics (49-23) - Geçen Hafta: 4.

Haftayı Pelicans'a yenilerek açan Celtics diğer iki maçında ise lideri Kyrie Irving'ten yoksun olmasına karşın Thunder ve Blazers gibi iki kuvvetli takımı mağlup etmeyi başardı. Dizinden problemleri olan Kyrie sonunda ufak bir operasyon geçirmeye karar verdi. Ameliyat sonrası normal sezonu kapatacak Kyrie'nin Playoff'un başını kaçırma ihtimali de mevcut.

5. Cleveland Cavaliers (43-29) - Geçen Hafta: 7.

Cavaliers Ocak sonundan beri forma giyemeyen Kevin Love'a yeniden kavuştu ve bu bir çıkış ivmesi yakalamalarını sağladı. Takım Bucks ve Raptors'ı devirdikten sonra Suns karşısında da sürpriz yaşamadı ve dört maçlık bir galibiyet serisi inşa ederek Doğu'da üçüncü sırayı yeniden kontrolü altına aldı. LeBron James bu kadar formdayken üçüncülüğü bırakmaları pek muhtemel görünmüyor.

6. Portland Trail Blazers (44-28) - Geçen Hafta: 5.

Blazers hafta başında Clippers'ı yenerek galibiyet serisini 13 maça çıkarttı fakat diğer iki maçlarında bu seriyi devam ettiremediler. Aslında iki maçta da kazanmaya çok yaklaştılar. Rockets karşısında kafa kafaya giden maçta James Harden'ın kurbanı oldular, Celtics karşısında ise son çeyrekte üstünlüklerini koruyamayıp yenildiler.

7. Oklahoma City Thunder (44-30) - Geçen Hafta: 6.

Haftanın başında çok çekişmeli bir Raptors maçından Russell Westbrook'un enfes performansıyla galip çıkan Thunder, Celtics karşısında ise Marcus Morris'in üçlüğüyle yıkıldı. Heat karşısındaki galibiyeti de hesaba katınca takım son sekiz maçından yedi galibiyetle çıkmış durumda. Şu an Playoff'ta iç saha avantajı sahibi olmaya yakın görünüyorlar.

8. Philadelphia 76ers (42-30) - Geçen Hafta: 12.

Bu hafta Hornets, Grizzlies, Magic ve Wolves'u yenen Sixers yaptığı altı maçlık galibiyet serisiyle Doğu'da dördüncü sıraya kadar tırmandı. Sezon sonu itibariyle çok büyük bir form grafiği yakalamış durumdalar. Önlerindeki fikstür hiç de zor değil, Cavaliers'ın tökezlemesi halinde Playoff'a üçüncü sıradan bile girebilirler.

9. Indiana Pacers (42-31) - Geçen Hafta: 10.

Pacers bu hafta iki Los Angeles takımını yenerken Pelicans karşısında ise sahadan boynu bükük ayrıldı. Doğu'da ilk turda iç saha avantajı olan bir pozisyona yerleşme mücadelesinde her maçın önemi büyük. Takım üstündeki Cavaliers ve Sixers'a yakın olduğu gibi altındaki Wizards'a da hayli yakın seyrediyor.

10. Utah Jazz (41-32) - Geçen Hafta: 8.

All-Star sonrasının en formda takımlarından Jazz bu hafta tökezledi. Doğu sonuncusu Hawks karşısında şok bir mağlubiyet aldılar. Bir başka iddiasız takım olan Mavericks karşısında da hayli zorlandılar ama bir kazaya uğramadılar. Çok çekişmeli geçen Spurs mücadelesinde ise uzatmada rakiplerine teslim oldular ve Batı'da yeniden sekizinci sıraya gerilediler. Henüz Playoff konumları garanti değil, kalan fikstürlerinde zorlu maçlar var.

11. San Antonio Spurs (43-30) - Geçen Hafta: 13.

Spurs'ün son dönemde yaptığı çıkış gerçekten takdire şayan. İki hafta önce takımın performansı dibe vurmuştu ve Playoff potasının dışına çıkmışlardı. Bu hafta Warriors, Wizards ve Jazz karşısında kazanarak galibiyet serilerini altı maça çıkarttılar ve kendilerini bir anda Batı'da beşinci sırada buldular. Bu dönemde müthiş bir liderlik gösteren ve takımı sırtlayan LaMarcus Aldridge ekstra övgüyü hak ediyor.

12. New Orleans Pelicans (43-31) - Geçen Hafta: 14.

Geçen hafta büyük bir düşüş yaşayan Pelicans bu hafta toparlandı. Beş maç ile haftanın en yoğun fikstürlü takımıydılar ve bu fikstürden alınlarının akıyla çıktılar. Celtics, Mavericks, Pacers ve Lakers karşısında gelen galibiyetlerle geçen haftanın izini silip tekrar yukarı çıktılar. Son maçlarında Rockets'a yenilseler de onlar için güzel bir hafta oldu.

13. Washington Wizards (40-32) - Geçen Hafta: 9.

Bu hafta iki kez sahne alan Wizards Spurs ve Nuggets'a diş geçiremedi. Mart ayında genel olarak istikrarsız bir görüntüleri var ve bu Doğu'da altıncı sıraya gerilemelerine yol açtı. John Wall'suz zamanı çok iyi idare ettiler ama artık liderlerine gerçekten ihtiyaç duymaya başladıklarını görmek zor değil.

14. Minnesota Timberwolves (42-32) - Geçen Hafta: 11.

Bu hafta Clippers ve Knicks'i yenip Rockets ve Sixers'a yenilen Wolves'un sezon sonu fikstürünün kolay olması onların Playoff umutlarını sağlıklı tutan en büyük faktör. Keza Jimmy Butler'ın yokluğunda takım fena halde yalpalayarak ilerliyor. Batı'da yedinci sıraya düştüler ve potanın dışında olan Nuggets sadece 1,5 maç arkalarında.

15. Denver Nuggets (40-33) - Geçen Hafta: 18.

Geçen hafta Playoff umutlarına büyük bir darbe inen Nuggets bu haftayı da yeni bir darbeyle açtı ve Heat'e iki uzatma sonunda kaybetti. Bulls ve Wizards galibiyetleri takıma nefes aldırsa da kalan fikstürlerinin çok zorlu oluşu onları Playoff yarışındaki takımlar içinde bir adım geride tutuyor.

16. Miami Heat (39-34) - Geçen Hafta: 17.

Nuggets'ı iki uzatma sonunda yenerek çok önemli bir galibiyete imza atan Heat, Knicks karşısında da sürpriz yaşamadı. Thunder maçında Russell Westbrook'un son çeyrekte sazı eline almasına engel olamayıp mağlup olsalar da haftayı yedinci sırada kapatmayı bildiler. Bucks ile aralarında bir yedincilik mücadelesi var.

17. Milwaukee Bucks (38-34) - Geçen Hafta: 16.

Bucks bu hafta Cavaliers ve Clippers'a bol skorlu geçen iki maçta mağlup olarak Doğu'da yedinci sırayı yeniden Heat'e kaptırdı. Son maçlarında ise Bulls'a karşı sürpriz yaşamadılar. Takımın ilk altıya girmesi şu anda zor görünüyor ama Wizards'ın bir düşüş yaşaması halinde o noktaya da gelebilirler. Ama ilk iş yedincilik mücadelesinde Heat'i geçmek.

18. Los Angeles Clippers (38-34) - Geçen Hafta: 15.

Clippers kötü bir hafta geçirdi ve bu haftayla birlikte Playoff umutlarının büyük ölçüde tükendiği söylenebilir. Blazers, Wolves ve Pacers'a yenilen takım tek galibiyetini Bucks karşısında alabildi. Sekizinci sıradaki Jazz'ın 2,5 maç gerisine düşmüş durumdalar. Şansları devam ediyor ama artık ihtimal hayli düşük.

19. Detroit Pistons (33-40) - Geçen Hafta: 20.

Artık sezonun bitmesini bekleyen takımlardan olan Pistons bu hafta tanking yapan üç takımla karşılaştı ve bu takımlara karşı kazanarak uzun süre sonra ilk kez üst üste birkaç maç kazanmış oldu. Chris Paul'den yoksun şekilde karşılarına çıkan Rockets'ı sürpriz şekilde zorladılar ama uzatmada kaybettiler.

20. Charlotte Hornets (33-41) - Geçen Hafta: 21.

Haftayı Sixers'a yenilerek açan Hornets diğer üç maçından galip çıkarken haftanın sürpriz performansı Dwight Howard'dan geldi. Howard Nets karşısında 32 sayı ve 30 ribaund üreterek 2010'da Kevin Love'ın yaptığı 30-30'luk performanstan sonra bu başarıyı gösteren ilk isim oldu.

21. Los Angeles Lakers (32-40) - Geçen Hafta: 19.

Lakers Playoff iddialıları Pacers ve Pelicans'a diş geçiremezken Grizzlies karşısında son çeyrekte etkili bir oyun sergileyerek kazandı. Onlar da artık sezonun bitmesini bekliyorlar ama en azından bazı takımların aksine taraftarlarını heyecanlandırabilen genç oyuncuları var.

22. New York Knicks (26-47) - Geçen Hafta: 22.

Knicks haftayı Bulls'u yenerek açtı ve üst üste iki galibiyet almış oldu. Ardından Heat ve Wolves'a yenilseler de bu galibiyetler onları tanking grubunun son sırasında tutmaya yetti. Kalan maçlarının büyük kısmı Playoff takımlarıyla olacak.

23. Sacramento Kings (24-49) - Geçen Hafta: 23.

Kings de bu hafta maç kazanmayı başaran iddiasız ekiplerden biriydi. Sacramento halkı salon etrafında polis şiddeti karşısında protesto yürüyüşü yaparken Doğu sonuncusu Hawks karşısında kazanmayı bildiler. 

24. Chicago Bulls (24-49) - Geçen Hafta: 24.

Bulls bu hafta oynadığı dört maçı da kaybederek haftanın en sağlam tanking performanslarından birini gösterdi. Bu sıralamada aşağı inmelerini sağlamasa da alt grupla biraz daha yakınlaştılar.

25. Brooklyn Nets (23-50) - Geçen Hafta: 25.

Nets Grizzlies karşısında kazandıktan sonra Hornets ve Raptors'a kaybetti. Raptors'ı aslında hayli zorladılar ama yıkmayı başaramadılar. Tanking yapan takımlar içinde aslında tanking yapmayan (draft hakları olmadığı için) ama yine de gücü yetmeyen takım olarak dikkat çekiyorlar.

26. Orlando Magic (22-51) - Geçen Hafta: 27.

Magic Raptors ve Sixers'a yenildikten sonra ligde altlarında yer alan birkaç takımdan biri olan Suns'ı mağlup etti. Önlerinde iddiasız takımlarla oynanacak birçok maç var, sıralamada yukarı çıkmamaya özen göstermeleri gerek.

27. Dallas Mavericks (22-51) - Geçen Hafta: 26.

Mavericks haftanın başarıyla kaybeden takımlarındandı, oynadıkları üç maçtan da mağlup ayrıldılar. Onların da kalan sürede Playoff iddiası olmayan birçok takımla maçları var.

28. Atlanta Hawks (21-52) - Geçen Hafta: 28.

Hawks bu hafta çok beklenmedik bir galibiyete imza attı ve Playoff'a kalma mücadelesi veren Jazz'ı devirdi. Dennis Schröder'ın 41 sayısıyla gelen bu galibiyetle tanking yarışında altlarında olan Magic ve Mavericks'e bir adım daha yaklaşmış oldular. Bir avantajları kalan maçlarının biri hariç hepsinin Playoff iddialısı takımlara karşı olması.

29. Memphis Grizzlies (19-54) - Geçen Hafta: 29.

Geçen hafta Nuggets'a şok bir mağlubiyet yaşatan Grizzlies bu hafta öyle bir atraksiyona imza atmayıp tüm maçlarını kaybetti. Yine de lig sonunculuğunu Suns'tan geri almayı başaramadılar. Hornets'tan 61 sayı fark yemeleri kayıtlara maalesef iki mağlubiyet olarak geçmedi.

30. Phoenix Suns (19-55) - Geçen Hafta: 30.

Suns kaybetmeye tam gaz devam ediyor. Bu haftaki mağlubiyetlerle serileri 11 maça yükseldi. Kalan fikstürlerindeki Kings ve Mavericks maçlarını da kazanmazlarsa sezonu 20 galibiyete ulaşmadan bitirebilirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder