15 Nisan 2018 Pazar

Batı Playoff Takım İncelemeleri: 4. Oklahoma City Thunder

İlk Beş ve Yedekler

C - Steven Adams, Dakari Johnson
F - Carmelo Anthony, Patrick Patterson, Nick Collison
F - Paul George, Jerami Grant, Josh Huestis, Kyle Singler
G - Corey Brewer, Alex Abrines, Terrance Ferguson, Andre Roberson
G - Russell Westbrook, Raymond Felton

Koç: Billy Donovan

Normal Sezonda Ne Yaptılar?

Yazın Paul George ve Carmelo Anthony'i takasla kadrosuna katarak iddialı konuma gelen Oklahoma City Thunder beklentilerin altında bir normal sezon geçirdi. Geçen yılın MVP'si Russell Westbrook sezona soğuk bir başlangıç yapıp sonradan açılırken, Carmelo Anthony sezon boyunca beklenen performansı sergileyemedi. Thunder sezon ortasına doğru ritim bulmaya başlamıştı fakat Andre Roberson'ın sezonu kapatmasının savunmalarına indirdiği darbe sebebiyle sezonun kalanında aynı seviyeye çıkamadılar. Geçen sezona göre sadece bir maç daha fazla kazanarak hayal kırıklığı yaratsalar da Playoff'a daha yüksek bir sıradan giriyorlar.

Güçlü Yönleri
  • Thunder'ın şampiyonluk iddialısı olarak kabul edilmeyen takımlar içerisinde en iyi 1-2 opsiyonlarına sahip olduğunu söylemek yanlış olmaz. Carmelo Anthony üçüncü opsiyon olarak hayal kırıklığı yaratsa da Russell Westbrook ve Paul George durdurulması güç oyuncular. Yıldızların etkisinin arttığı Playoff ortamında değerleri daha da fazla olacak.
  • Andre Roberson'ın sakatlığı sonrası elit statülerinden eksilme yaşamış olsalar da Thunder halen ligin kalburüstü savunma takımlarından biri. Steven Adams'ın pota altı savunması ile Paul George'un dış savunması takımı taşıyor. 

Zayıf Yönleri
  • Thunder sezon boyunca zaman zaman verimsizleşip kontrolü kaybeden bir görüntü çizdi. Bu durum hem Russell Westbrook, hem Paul George hem de Carmelo Anthony için geçerli olduğundan maçtan maça istikrarsızlığa sebep olabiliyor. İstikrardan ödün vermeme konusunda öne çıkan isim Steven Adams.
  • Bench Thunder için bütün sezon problem oldu ve Playoff'ta da problem olmaya aday. Patrick Patterson beklentilerin çok altında kaldı. En iyi parçaların Jerami Grant ve Raymond Felton olduğu bir benchten çok fazla bir şey beklememek lazım.

Playoff'ta Neler Yapabilirler?

Thunder normal sezonda beklentilerin altında kalsa da Playoff'ta dinamiklerin farklı olacağını unutmamak lazım. Yıldızların önemi Playoff'ta artıyor ve Thunder'ın kadro derinliği problemi Playoff'ta normal sezonda olduğu kadar büyük bir fark yaratmayabilir. İlk turda sert savunmasıyla öne çıkan Jazz karşısında olacaklar, bu seriye favori çıkacaklar fakat sonraki seride Rockets karşısında iddialı olmaları için çok keskin bir performans göstermekten başka çareleri yok.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder