15 Nisan 2018 Pazar

Batı Playoff Takım İncelemeleri: 7. San Antonio Spurs

İlk Beş ve Yedekler

C - LaMarcus Aldridge, Pau Gasol, Joffrey Lauvergne
F - Kyle Anderson, Rudy Gay, Davis Bertans
F - Danny Green, Brandon Paul, Kawhi Leonard
G - Patty Mills, Manu Ginobili, Bryn Forbes
G - Dejounte Murray, Tony Parker, Derrick White

Koç: Gregg Popovich

Normal Sezonda Ne Yaptılar?

Yıldızı Kawhi Leonard'dan yalnızca dokuz maç faydalanabilen San Antonio Spurs, buna rağmen sınırlı kadrosuyla 47 maç kazanarak üst üste 21. kez Playoff'a kaldı. Spurs Mart ortasında uzun yıllar sonra ilk kez Playoff'un dışında kalma tehlikesiyle karşı karşıya kalsa da sezonun son bölümünde form tutarak serisini devam ettirdi. Fakat takımın 1999-00 sezonundan beri devam eden normal sezonu en az 50 galibiyetle bitirme serisi son bulmuş oldu.

Güçlü Yönleri
  • Spurs'ün sınırlı kadrosuyla Playoff yapabilmesini sağlayan en büyük faktör yine ligin en iyi savunmalarından birine sahip olmalarıydı. Bunu en iyi savunmacıları olan Kawhi Leonard'dan yoksun şekilde yapmaları takdire şayan. Dejounte Murray, Danny Green ve Kyle Anderson sıkı bir dış savunma üçlüsü.
  • Gregg Popovich bu takımın en büyük kozu. Savunma bir tarafa, Leonard'ın yokluğunda LaMarcus Aldridge dışında kalburüstü bir hücumcusu olmayan Spurs'ün hücumda ortalama seviyede kalabilmesi tamamen oluşturduğu prensiplerin bir ürünü.

Zayıf Yönleri
  • Her ne kadar sistemleri sayesinde normal sezonda iyi idare etseler de Spurs son yıllarda gördüğümüz hücumu en sınırlı Playoff takımı olabilir. Sezonun son bölümünde LaMarcus Aldridge'ın kariyer performansını göstermesi sayesinde zorlukla Playoff'a kapak atabildiler.
  • Spurs çok yaşlı bir takım. 40'lık Manu Ginobili, 37'lik Pau Gasol ve 35'lik Tony Parker halen rotasyonda önemli yer tutuyorlar, takımı hücumda sırtında taşıyan LaMarcus Aldridge da 32 yaşında. Tempolu takımlarla baş etmeleri zor.

Playoff'ta Neler Yapabilirler?

Spurs sınırlı kadrosuyla zar zor Playoff yapmayı başarsa da Playoff'ta iddialı olmaları mümkün görünmüyor. Hücumları çok sınırlı, rakip savunmalar LaMarcus Aldridge'a konsantre olarak onları tamamen durdurabilir. Yaratıcılık işinin 40 yaşındaki Manu Ginobili ve 35 yaşındaki Tony Parker'a kalacak olması büyük sıkıntı. Kawhi Leonard'ın Spurs doktorları tarafından yeşil ışığı almasına rağmen oynamaması, hatta takımla birlikte maçlara dahi gitmiyor olması Spurs'te görmeye alışmadığımız bir entrikaya sebep oluyor. İlk turda Warriors'la eşleştiler, kazanmaları bir mucize olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder