14 Nisan 2018 Cumartesi

Doğu Playoff Takım İncelemeleri: 3. Philadelphia 76ers

İlk Beş ve Yedekler

C - Joel Embiid, Amir Johnson, Richaun Holmes
F - Dario Saric, Ersan İlyasova
F - Robert Covington, Justin Anderson, Furkan Korkmaz
G - J.J. Redick, Marco Belinelli, Timothe Luwawu-Cabarrot
G - Ben Simmons, Markelle Fultz, T.J. McConnell, Jerryd Bayless

Koç: Brett Brown

Normal Sezonda Ne Yaptılar?

2016 Draftı'nda 1 numaradan seçtiği Ben Simmons'a bir sene rötarın ardından kavuşan Philadelphia 76ers onun yaptığı doping etkisi ve Joel Embiid'in de sağlıklı kalmasıyla büyük bir atılım yaptı. Genç ekibin bu sezon önceki yıllar gibi iddiasız olmayacağı zaten tahmin ediliyordu fakat takım beklentilerin çok üstüne çıkarak 52 galibiyete ulaştı ve Doğu'da üçüncü sırayı aldı. Sixers normal sezonu 16 maçlık bir galibiyet serisiyle kapatarak Playoff'a giriyor.

Güçlü Yönleri
  • Joel Embiid, Robert Covington ve Ben Simmons üçlüsü Sixers'ı ligin en iyi savunmalarından biri haline getirdi. Simmons'ın kolejdeki haline göre savunmada çok daha iyi işler yapması ve ligin en iyi dış savunmacılarından biri olmasıyla takım hem içte hem dışta çok iyi savunma yapar hale geldi. Savunma sıralamasında dördüncü oldular ama Embiid daha çok maça çıksa sıraları daha yüksek bile olabilirdi.
  • Brett Brown'ın top paylaşımına dayalı sistemi Ben Simmons ile komutanını da bulunca Sixers hücumu çok büyük aşama kaydetti. Simmons'ın oyun kurucu olarak beklenenden çok daha doğal bir görüntü çizmesi ve sanki yıllardır NBA'de oynuyormuşcasına kontrollü oluşuyla işleyen Sixers hücumu sezonun ikinci yarısındaki bench hamleleriyle daha da güçlendi.
  • Sixers Playoff'a 16 maçlık bir galibiyet serisi ve çok iyi bir ivmeyle giriyor. Ersan İlyasova ve Marco Belinelli'nin kadroya katılmasından sonra takımın benchi kuvvetlendi ve bu da sonuçlara yansıdı.

Zayıf Yönleri
  • Yetenekli Sixers takımını Playoff'ta en çok zorlayacak şey kuşkusuz tecrübe eksikleri olacak. İlk beşlerindeki dört oyuncu kariyerlerinde ilk kez Playoff macerası yaşayacak. J.J. Redick, Amir Johnson, Ersan İlyasova, Marco Belinelli gibi veteranların mentörlüğü önemli ama takımın liderlerinin baskıya nasıl cevap vereceğini göreceğiz.
  • Joel Embiid göz çukurundan ameliyat olduğu için sezonun sonunu kaçırdı ve Playoff'un başında da birkaç maç kaçırması bekleniyor. Onun eksikliği takım için ilk turda bir problem teşkil edebilir.

Playoff'ta Neler Yapabilirler?

Sixers'ın bu sezon Playoff yapmasını hemen herkes bekliyordu ama 52 maç kazanıp Doğu'da üçüncü olmalarını kimse öngöremezdi. Ben Simmons'ın çaylak yılında bu kadar fark yaratması takımın seviyesi hakkında yapılan tahminleri boşa çıkarttı. Sixers hem hücumda hem savunmada iyi bir sisteme ve bu sistemi uygulayabilen yetenekli parçalara sahip. Koç Brett Brown normal sezonda rüşdünü ispatladı. Takım ve koç Brown'ın ilk Playoff tecrübelerini yaşayacaklarını unutmamak lazım ama eğer baskıyla iyi baş edebilirlerse önleri açık. Konferans Finali bile yapabilirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder