14 Nisan 2018 Cumartesi

Doğu Playoff Takım İncelemeleri: 7. Milwaukee Bucks

İlk Beş ve Yedekler

C - John Henson, Tyler Zeller, Thon Maker, Marshall Plumlee
F - Giannis Antetokounmpo, Jabari Parker, D.J. Wilson
F - Khris Middleton, Sterling Brown, Shabazz Muhammad
G - Tony Snell, Malcolm Brogdon, Jason Terry
G - Eric Bledsoe, Brandon Jennings, Matthew Dellavedova

Koç: Joe Prunty

Normal Sezonda Ne Yaptılar?

Geçen sezon Doğu'yu altıncı bitirdikten sonra bu sezon biraz daha gelişme kaydetmesi beklenen Milwaukee Bucks sezona kötü girince Eric Bledsoe'yu takasla kadrosuna kattı fakat buna rağmen beklenen ilerlemeyi gerçekleştiremedi. Savunmada kağıt üstündeki potansiyelinin çok altında işler yapan Bucks 45. maç sonunda koç Jason Kidd'in görevine son verip sezonu yardımcı antrenör Joe Prunty yönetiminde bitirdi ve yedinci sıradan Playoff'a girdi.

Güçlü Yönleri
  • Bucks'ın yetenek seviyesi bir yedinci sıra takımı için çok yüksek. Giannis Antetokounmpo ligin en iyi oyuncularından biri haline geldi, yanında da Khris Middleton, Eric Bledsoe gibi kaliteli opsiyonlar bulunuyor. İstikrardan yoksun bir sezon geçirmelerine rağmen ligin en iyi 10 hücum takımından biri olmayı başardılar, bunda yetenek seviyelerinin yüksekliği en büyük faktör.
  • Sezon ortasında sakatlıktan dönen Jabari Parker'ın sezonun son bölümü itibariyle form tutması ve sezon ortasında sakatlanan Malcolm Brogdon'ın da tam Playofflar öncesi parkelere dönüş yapması Playoff'ta takımın benchine bir doping etkisi yapabilir. Buna da kuşkusuz ihtiyaçları var.

Zayıf Yönleri
  • Bucks'ın bu sezon beklentileri karşılayamamasında koç faktörü başı çekiyor. Jason Kidd elinde switch'e dayalı bir savunma yapmak için ideal bir kadro varken baskı savunmasında ısrar edince takım ligin en çok üçlük yiyen ve en çok hücum ribaundu veren takımlarından birine dönüştü. Sistemi değiştirmiş olsalar da bazı kötü alışkanlıklar devam ediyor.
  • Ligin en kötü üçlük atan takımlarından biri olmaları Bucks'ın alan paylaşımı sıkıntısı yaşamasına sebep oluyor. Ligde ilk beşteki her iki uzunu da şut atamayan ender takımlardan biriler, Eric Bledsoe ve Khris Middleton da beklenen istikrarı sağlayamadılar.

Playoff'ta Neler Yapabilirler?

Bucks'ın yedinci sıradan Playoff'a girmesi onlar için aslında bir şans oldu. Keza ikinci sıradan Playoff'a giren Celtics Playoff'ta Kyrie Irving'ten yoksun olacak. Irving'siz Celtics karşısında tam kadro Bucks'ın seriye iddialı çıkacağı kesin. Fakat iki takımın koçları arasında bir uçurum olması yetenek seviyesi arasındaki farkı terse çevirebilir. Bir yanda gerçek bir koç olmayan Joe Prunty, öbür tarafta ise ligin en iyi koçlarından Brad Stevens olacak. Bucks eğer Celtics'i elerse oradan daha ileriye gitmeleri ise zor görünüyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder