6 Nisan 2018 Cuma

Kyrie Irving Sezonu Kapattı

Birkaç hafta önce dizinden ufak bir operasyon geçireceği için normal sezonun kalanını kaçıracağı fakat Playoff'ta döneceği açıklanan Kyrie Irving'in yeni bir diz operasyonu geçirmesi gerektiği ve Playoff'ta da parkelerden uzak kalacağı duyuruldu. Irving'in 4-5 ay basketbol faaliyetlerinden uzak kalması ve bir sonraki sezonun hazırlık kampının da büyük bölümünü kaçırması bekleniyor.

2015 NBA Finalleri'nin ilk maçında geçirdiği ve serinin kalanını kaçırmasını sebep olan diz sakatlığı sonucunda ameliyat olan Irving bu sezon diz ağrıları sebebiyle birkaç kez maç kaçırınca doktorlar dizine ufak bir operasyon yapmıştı. Bu operasyonun onu yaklaşık 3-4 hafta parkelerden uzak tutması bekleniyordu. Fakat 2015'teki ameliyatta dizine takılan iki vidanın bulunduğu bölgede bakteriyel bir enfeksiyon tespit edilince ikinci bir operasyon geçirmesi gerektiği anlaşıldı.

Sezonun ilk maçında Gordon Hayward'ı sakatlığa kurban veren Boston Celtics buna rağmen çok iyi bir sezon geçirerek Doğu'nun en iyi takımlarından biri olmayı sürdürmüştü. Kyrie Irving'in sakat olduğu dönemde de takım aslında sıkı savunmasının gücüyle iyi iş çıkartsa da Playoff'ta liderlerinden yoksun olmalarının şanslarını çok azalttığı bir gerçek. Kyrie'nin Celtics hücumu için önemi çok büyük ve takımın genç oyuncularının Playoff'ta hücumu sürüklemesi zor iş. Bu durumda ikinci turun ötesine geçmeleri büyük sürpriz olur. Doğu Playoff resminin alt sıralarındaki ekiplerin de normal sezonun kalan bölümünde onlarla eşleşecek sıraya gelmek için çaba sarf etmesi beklenebilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder