3 Nisan 2018 Salı

Mart Çılgınlığı: Şampiyon Villanova Wildcats

2018 NCAA Sezonu, San Antonio'da düzenlenen NCAA Turnuvası Final Four'uyla sonuçlandı. Final Four'un final maçında Jay Wright yönetimindeki Villanova Wildcats, John Beilein yönetimindeki Michigan Wolverines'i 79-62 yenerek son üç yıldaki ikinci, toplamda da üçüncü ulusal şampiyonluğunu kazandı.

İki sene önce şampiyonluğa ulaşan Villanova, geçen sene turnuvanın ikinci turunda Wisconsin'e yenilerek hayal kırıklığı yaşamıştı. Takım bu sene sezon boyunca kolej basketbolunun en iyi takımı hüviyetini kaybetmedi ve sürprizlerin damgasını vurduğu 2018 NCAA Turnuvası'nda şampiyonun da sürpriz bir ekip olmasının önüne geçerek dominant bir performansla şampiyonluğa uzandı. Wildcats turnuva boyunca oynadığı tüm maçları çift haneli sayılarda farklarla kazandı. 2000'in Michigan State takımı, 2001'in Duke takımı ve 2009'un North Carolina takımından sonra bu başarıyı elde eden dördüncü ekip oldular.

Villanova'nın altıncı adamı Donte DiVincenzo final maçına damgasını vuran isim oldu. İkinci yıl oyuncusu DiVincenzo final maçında benchten gelip 31 sayı kaydederek takımının ve sahanın en skorer ismi oldu ve galibiyette başrolü oynadı. Onun liderliğinde efektif bir oyun sergileyen Wildcats asıl farkı ise işin savunma tarafında yarattı ve Michigan'ın ritim bulmasının önüne geçti. DiVincenzo'ya en büyük desteği Mikal Bridges verirken NCAA'de Yılın Oyuncusu seçilen Jalen Brunson galibiyette silik bir performans gösterdi.

Final maçına damga vuran Donte DiVincenzo aynı zamanda Final Four'un en değerli oyuncusu seçildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder